Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 02:06:54

Вечір пам’яті Таїсії Немирівської. ФОТОрепортаж

17.02.2016   13:36Агенцiя

16 лютого у відділі мистецтв пройшла година пам’яті «Для України живемо і творимо» Таїсії Федотівни Немирівської (21.10.1942 - 07.01.2016) – громадської діячки, мистецтвознавця, майстра народної творчості.

Таїсія Федотівна народилася 1942 року в Торговиці на Кіровоградщині. Закінчила Косівське училище декоративно-прикладного мистецтва, Чернівецький педагогічний університет (філологічний факультет) та аспірантуру Інституту літератури НАН України. Працювала в художніх майстернях Кіровограда, на Уманській фабриці художніх виробів, у літературно-меморіальному музеї М.М. Коцюбинського в Чернігові, обласному будинку народної творчості, вчителем малювання в кількох чернігівських загальноосвітніх школах.

Давній користувач та друг бібліотеки, Таїсія Немирівська відвідувала більшість мистецьких заходів. В своїх публікаціях, як мистецтвознавець, вона цікаво та поетично характеризувала роботи вже відомих майстрів та давала поради ще молодим, починаючим митцям.

Година пам’яті відбулась за ініціативи Віктора Івановича Магдаченка – чернігівського художника, члена Національної спілки художників України та чоловіка Таїсії Федотівни. На тематичній виставці представлені роботи майстрині – писанки, рушники, кераміка та мистецтвознавчі статті в місцевих і всеукраїнських часописах.

«Таїсія Федотівна займалася громадською роботою, працювала пліч-о-пліч разом з відомими політичними та громадськими діячками – Надією Суровцовою, Михайлиною Коцюбинською, Елеонорою Соловей, та багатьма іншими учасниками дисидентського руху, котрі, як і сама мистецтвознавець, зазнали й дискримінації, й переслідувань.
Але не уярмило це її живу душу. І в атмосфері духовної несвободи Таїсія Немирівська вела посильну для її обмежених можливостей роботу, насамперед – з вивчення народної творчості, зокрема образотворчого мистецтва. А ще її завжди вабила творчість поетична. У теках, серед дослідницького доробку, є немало сторінок з оригінальними ліричними творами. Між іншим, значну частину їх вона написала спільно зі своїм чоловіком – талановитим художником Віктором Магдаченком, котрий також з молодих літ захоплювався поезією.» (Куценко  П. «Свідома українка» // Деснянська правда. – 2016. – 11 лют. – С. 8)

Усе пройде,
усе пройде,
усе пройде і перебуде.
Пройде і ця єдина в світі
наша мить.
У плині часу пролетить.
Пройде весна, пройде зима,
пройде і буревій, і
стишиться негода у
душі твоїй.
І стишиться негода
у душі твоїй,
душі моїй!
 
І знов піднімається
денне світило,
провіщує нам
гарний день!
Будем ставати, браття,
до діла!
Будем співати добрих пісень!
Пісня добра – наше кредо.
Пісня, що сіє єднання в рядах.
І щоб було, і щоб дзвеніло
срібло і злото у нас у серцях.
І щоб стачало доброї мислі,
і щоб стачало злагоди в пісні,
Будем ставати, браття,
до діла,
будем співати добрих пісень!

Таїсія Немирівська, Віктор Магдаченко

Фоторепортаж Віктор Кошмал

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.