Вечір пам’яті Таїсії Немирівської. ФОТОрепортаж
16 лютого у відділі мистецтв пройшла година пам’яті «Для України живемо і творимо» Таїсії Федотівни Немирівської (21.10.1942 - 07.01.2016) – громадської діячки, мистецтвознавця, майстра народної творчості.
Таїсія Федотівна народилася 1942 року в Торговиці на Кіровоградщині. Закінчила Косівське училище декоративно-прикладного мистецтва, Чернівецький педагогічний університет (філологічний факультет) та аспірантуру Інституту літератури НАН України. Працювала в художніх майстернях Кіровограда, на Уманській фабриці художніх виробів, у літературно-меморіальному музеї М.М. Коцюбинського в Чернігові, обласному будинку народної творчості, вчителем малювання в кількох чернігівських загальноосвітніх школах.
Давній користувач та друг бібліотеки, Таїсія Немирівська відвідувала більшість мистецьких заходів. В своїх публікаціях, як мистецтвознавець, вона цікаво та поетично характеризувала роботи вже відомих майстрів та давала поради ще молодим, починаючим митцям.
Година пам’яті відбулась за ініціативи Віктора Івановича Магдаченка – чернігівського художника, члена Національної спілки художників України та чоловіка Таїсії Федотівни. На тематичній виставці представлені роботи майстрині – писанки, рушники, кераміка та мистецтвознавчі статті в місцевих і всеукраїнських часописах.
«Таїсія Федотівна займалася громадською роботою, працювала пліч-о-пліч разом з відомими політичними та громадськими діячками – Надією Суровцовою, Михайлиною Коцюбинською, Елеонорою Соловей, та багатьма іншими учасниками дисидентського руху, котрі, як і сама мистецтвознавець, зазнали й дискримінації, й переслідувань.
Але не уярмило це її живу душу. І в атмосфері духовної несвободи Таїсія Немирівська вела посильну для її обмежених можливостей роботу, насамперед – з вивчення народної творчості, зокрема образотворчого мистецтва. А ще її завжди вабила творчість поетична. У теках, серед дослідницького доробку, є немало сторінок з оригінальними ліричними творами. Між іншим, значну частину їх вона написала спільно зі своїм чоловіком – талановитим художником Віктором Магдаченком, котрий також з молодих літ захоплювався поезією.» (Куценко П. «Свідома українка» // Деснянська правда. – 2016. – 11 лют. – С. 8)
Усе пройде,
усе пройде,
усе пройде і перебуде.
Пройде і ця єдина в світі
наша мить.
У плині часу пролетить.
Пройде весна, пройде зима,
пройде і буревій, і
стишиться негода у
душі твоїй.
І стишиться негода
у душі твоїй,
душі моїй!
І знов піднімається
денне світило,
провіщує нам
гарний день!
Будем ставати, браття,
до діла!
Будем співати добрих пісень!
Пісня добра – наше кредо.
Пісня, що сіє єднання в рядах.
І щоб було, і щоб дзвеніло
срібло і злото у нас у серцях.
І щоб стачало доброї мислі,
і щоб стачало злагоди в пісні,
Будем ставати, браття,
до діла,
будем співати добрих пісень!
Таїсія Немирівська, Віктор Магдаченко
Фоторепортаж Віктор Кошмал
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.