Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 червня, 03:42:03

Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова. ВІДЕО

13.02.2016   08:31

Побачити унікальні предмети, датовані 12 сторіччям, і доторкнутися до «живої» історії — просто. У Національному архітектурно історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася експозиція археологічних цікавинок Благовіщенської церкви, яка зникла з мапи міста ще у 15-16-му століттях.

Побут, архітектурні та мистецькі традиції древнього міста над Десною — все це і не тільки можна побачити в експонатах виставки «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова».

Ми звикли називати Чернігів однією з колисок давньоруської культури, та небагато його жителів знають, скільки унікальних пам’яток монументальної архітектури тут знаходиться. За словами фахівців, таких пам’яток 14, щоправда, лише п’ять із них збереглися до наших днів. Решта «ховається» нижче рівня сучасної поверхні.

Серед тих, що ретельно «сховані» землею, і Благовіщенська церква, побудована у 1187 році, і віднайдена лише наприкінці 19-го століття, та й то завдяки примсі природи.

Споруджена, ймовірно, тими ж майстрами, які зводили Борисоглібський собор та Успенський храм Єлецького монастиря, Благовіщенська церква являє собою яскравий зразок тісного переплетіння культур Київської Русі та стародавньої Європи. Про це свідчать і різьблене каміння, використане архітекторами, і прикраси на фасадах.

Наступного разу розкопки Благовіщенської церкви відбувалися вже після Другої світової війни, але фонди чернігівських музеїв від того нічим не збагатилися. Експонати ж, що стали гордістю виставки «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова», знайшли вже чернігівські археологи під час розкопок у 2007-2008-му роках.

Втім, цікавою виставка буде не лише для фахівців-істориків, а й для всіх чернігівців, адже тут можна побачити і зразки оздоблення підлоги храму, і частини фресок, і ще чимало цікавинок.

Ймовірно, це не остання виставка старожитностей 12 сторіччя у Чернігові, бо ж історики і археологи у 2016-17 роках сподіваються продовжити розкопки та дослідження церкви і знайти чимало цікавого.

 

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках атестати про завершення навчання отримали 297 випускників

У Прилуках атестати про завершення навчання отримали 297 випускників 18:45

28 червня у Прилуках відбулося вручення атестатів випускникам – 2022. Цьогоріч своє навчання у закладах загальної середньої освіти міста завершили 297 дітей.

Прилуцька поліція затримала місцевого мешканця за нанесення тяжких тілесних ушкоджень своїй сусідці

Прилуцька поліція затримала місцевого мешканця за нанесення тяжких тілесних ушкоджень своїй сусідці 18:32

Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали чоловіка, який у п’яному вигляді в ході раптово виниклої сварки поранив ножем 42-річну сусідку.

У Чернігові стартує проєкт #МістоСили

У Чернігові стартує проєкт #МістоСили 18:26

У Чернігові стартує проект підтримки волонтерів, педагогів, соціальних працівників, психологів, медиків - тобто представників професій, які працюють з людьми і для людей.

У Чернігові погасили поштову марку «Українська мрія»

У Чернігові погасили поштову марку «Українська мрія» 18:15

Марка «Українська мрія» у продажу від сьогодні, 28 червня.

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф 13:18

Співробітники Служби безпеки України викрили мешканця одного з прикордонних населених пунктів Чернігівщини, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф.