Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 січня, 12:09:36

Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова. ВІДЕО

13.02.2016   08:31

Побачити унікальні предмети, датовані 12 сторіччям, і доторкнутися до «живої» історії — просто. У Національному архітектурно історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася експозиція археологічних цікавинок Благовіщенської церкви, яка зникла з мапи міста ще у 15-16-му століттях.

Побут, архітектурні та мистецькі традиції древнього міста над Десною — все це і не тільки можна побачити в експонатах виставки «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова».

Ми звикли називати Чернігів однією з колисок давньоруської культури, та небагато його жителів знають, скільки унікальних пам’яток монументальної архітектури тут знаходиться. За словами фахівців, таких пам’яток 14, щоправда, лише п’ять із них збереглися до наших днів. Решта «ховається» нижче рівня сучасної поверхні.

Серед тих, що ретельно «сховані» землею, і Благовіщенська церква, побудована у 1187 році, і віднайдена лише наприкінці 19-го століття, та й то завдяки примсі природи.

Споруджена, ймовірно, тими ж майстрами, які зводили Борисоглібський собор та Успенський храм Єлецького монастиря, Благовіщенська церква являє собою яскравий зразок тісного переплетіння культур Київської Русі та стародавньої Європи. Про це свідчать і різьблене каміння, використане архітекторами, і прикраси на фасадах.

Наступного разу розкопки Благовіщенської церкви відбувалися вже після Другої світової війни, але фонди чернігівських музеїв від того нічим не збагатилися. Експонати ж, що стали гордістю виставки «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова», знайшли вже чернігівські археологи під час розкопок у 2007-2008-му роках.

Втім, цікавою виставка буде не лише для фахівців-істориків, а й для всіх чернігівців, адже тут можна побачити і зразки оздоблення підлоги храму, і частини фресок, і ще чимало цікавинок.

Ймовірно, це не остання виставка старожитностей 12 сторіччя у Чернігові, бо ж історики і археологи у 2016-17 роках сподіваються продовжити розкопки та дослідження церкви і знайти чимало цікавого.

 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область – одна з лідерів за темпами будівництва, – Андрій Прокопенко

Чернігівська область – одна з лідерів за темпами будівництва, – Андрій Прокопенко 10:38

Чернігівщина за підсумками 2019 року посіла 2 місце серед областей за темпами росту будівництва, піднявшись на 9 позицій порівняно з попереднім роком.

У Чернігові розпочинається реконструкція водопроводу на вулиці Промисловій

У Чернігові розпочинається реконструкція водопроводу на вулиці Промисловій 10:19

Відповідно до затвердженої інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал», з 27.01.2020 розпочинається реконструкція водопроводу по вулиці Промисловій від вул. Попудренка до вул. Музичної.

Андрій Прокопенко: Чернігівська область має значний потенціал для створення нових інноваційних підприємств

Андрій Прокопенко: Чернігівська область має значний потенціал для створення нових інноваційних підприємств 10:17

Створення індустріального парку «Менський» є реальним прикладом впровадження інноваційної бізнес-ідеї на території об`єднаної територіальної громади. Кожна громада Чернігівщини у найближчій перспективі може приступити до реалізації інвестпроєктів, які б давали економічний ефект і таким чином залучати в область інвесторів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:40

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 27 січня до 8:00 28 січня 2020 року.

На кордоні знову вилучили марихуану

На кордоні знову вилучили марихуану 08:56

Днями, до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Сеньківка», пішки на вихід з України прибув 35-річний громадянин Молдови.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини