Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 11:40:42

Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова. ВІДЕО

13.02.2016   08:31

Побачити унікальні предмети, датовані 12 сторіччям, і доторкнутися до «живої» історії — просто. У Національному архітектурно історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася експозиція археологічних цікавинок Благовіщенської церкви, яка зникла з мапи міста ще у 15-16-му століттях.

Побут, архітектурні та мистецькі традиції древнього міста над Десною — все це і не тільки можна побачити в експонатах виставки «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова».

Ми звикли називати Чернігів однією з колисок давньоруської культури, та небагато його жителів знають, скільки унікальних пам’яток монументальної архітектури тут знаходиться. За словами фахівців, таких пам’яток 14, щоправда, лише п’ять із них збереглися до наших днів. Решта «ховається» нижче рівня сучасної поверхні.

Серед тих, що ретельно «сховані» землею, і Благовіщенська церква, побудована у 1187 році, і віднайдена лише наприкінці 19-го століття, та й то завдяки примсі природи.

Споруджена, ймовірно, тими ж майстрами, які зводили Борисоглібський собор та Успенський храм Єлецького монастиря, Благовіщенська церква являє собою яскравий зразок тісного переплетіння культур Київської Русі та стародавньої Європи. Про це свідчать і різьблене каміння, використане архітекторами, і прикраси на фасадах.

Наступного разу розкопки Благовіщенської церкви відбувалися вже після Другої світової війни, але фонди чернігівських музеїв від того нічим не збагатилися. Експонати ж, що стали гордістю виставки «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова», знайшли вже чернігівські археологи під час розкопок у 2007-2008-му роках.

Втім, цікавою виставка буде не лише для фахівців-істориків, а й для всіх чернігівців, адже тут можна побачити і зразки оздоблення підлоги храму, і частини фресок, і ще чимало цікавинок.

Ймовірно, це не остання виставка старожитностей 12 сторіччя у Чернігові, бо ж історики і археологи у 2016-17 роках сподіваються продовжити розкопки та дослідження церкви і знайти чимало цікавого.

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.