Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 вересня, 13:47:32

Свято-Георгіївську церкву в Седніві має бути збережено

04.12.2015   10:47

2 грудня в Управлінні капітального будівництва облдержадміністрації відбулася робоча нарада щодо відновлення робіт з реконструкції Свято-Георгіївської церкви, що знаходиться в селищі Седнів Чернігівського району.

Проведення наради ініційовано народним депутатом України Андрієм Денисенком. У заході взяли участь його помічник Наталія Литвин, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Чернігівської райдержадміністрації, Седнівський селищний голова та настоятель Свято-Георгіївської парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Дерев’яна Свято-Георгіївська церква 1715 року є пам’яткою національного значення, вважається одним з кращих творів української народної архітектури, є туристично привабливим об’єктом.

Будівля церкви перебуває на балансі Управління архітектури облдержадміністрації. З 2003 по 2009 рік за бюджетні кошти було проведено певні реставраційні роботи.

Згідно Охоронного договору в 2009 році церкву передано у користування релігійній громаді Української Православної Церкви Київського Патріархату Свято-Георгіївської парафії смт Седнів з відповідними зобов’язаннями щодо охорони пам’ятки національного значення. Останнім часом реставраційні роботи в церкві не проводилися.

На сьогодні виникла нагальна потреба у продовженні робіт з благоустрою прилеглої території, а також проведенні реставраційних робіт. А для цього необхідні значні кошти. Силами громади, а також місцевих бюджетів вирішити це питання надзвичайно складно. Седнівська селищна рада у вересні цього року виділила 60 тисяч гривень. Проте цих коштів не достатньо навіть для завершення робіт з благоустрою.

Тож на нараді шукали шляхи, звідки і як залучити кошти на проведення необхідних робіт задля збереження церкви. Помічник депутата запропонувала створити дорожню карту, в якій чітко виписати кроки по вирішенню цього питання.

Учасники наради вирішили, що одним із шляхів розв’язання проблеми може бути включення робіт з реконструкції Свято-Георгіївської церкви до переліку інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в 2016 році. Тож найближчим часом будуть відпрацьовуватись всі необхідні для цього технічні питання. У той же час для збереження такого унікального для Чернігівщини історичного об’єкту як Свято-Георгіївська церква не була б зайвою також спонсорська допомога.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові визначатимуть оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду в автобусах громадського транспорту

У Чернігові визначатимуть оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду в автобусах громадського транспорту 12:07

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 16 вересня, створив конкурсний комітет для проведення конкурсу з визначення оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду у міському пасажирському автомобільному транспорті Чернігова та затвердив його персональний склад.

Ювенальні поліцейські розповіли семенівським школярам, як убезпечитися від шахрайств в Інтернеті

Ювенальні поліцейські розповіли семенівським школярам, як убезпечитися від шахрайств в Інтернеті 11:57

Співробітники ювенальної превенції поліції Чернігівщини провели профілактичний безпековий урок на свіжому повітрі для учнів п’ятих та шостих класів семенівської школи №1.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 733 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 733 особи 11:41

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 вересня в області щеплено першою та другою дозою 296 277 людей.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:23

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 15 вересня по 08 годину 16 вересня 2021 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини