Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 вересня, 15:02:23

Презентовано перший випуск енциклопедичного видання з історії Чернігівщини

20.11.2015   14:44

Сьогодні презентовано перший випуск Чернігівського тому енциклопедичного видання «Звід пам’яток історії та культури України», присвяченого Чернігівському району.

В урочистостях з цієї нагоди взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, голова Чернігівської райдержадміністрації Віктор Корж, члени редакційної комісії видання, представники музеїв району, історики та громадськість.

— Коли нам до виконання надійшов Указ Президента щодо забезпечення підготовки і випуску багатотомного енциклопедичного видання "Звід пам'яток історії та культури України", я поставив собі питання: «Чому ж ми не зробили цього досі». Адже історія Чернігівщини дуже багата. Людям варто нагадувати про неї і доносити те, що між тими надщербленими глечиками творилося наше сьогодення, — зазначив Леонід Сахневич.

До презентованого видання увійшли 774 статті про об’єкти культурної спадщини, а також нариси про селище Седнів. Над підготовкою матеріалів працювали 50 авторів. Як повідомив перший заступник голови ОДА, наразі майже готові до друку матеріали ще по шести районам області.

Загалом же «Звід пам’яток історії та культури України» являє собою перше енциклопедичне науково-довідкове видання про всі відомі на сьогодні на території України нерухомі пам’ятки археології, історії, архітектури та містобудування, монументального мистецтва. Відповідно до адміністративно-територіального поділу країни «Звід» складатиметься з 28 томів. Окремий том буде присвячено пам’яткам історії та культури українського зарубіжжя.

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.