Музей М. Коцюбинського запрошує на виставку мистецьких робіт Олександри Дідович
29 жовтня у літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. Коцюбинського відбулося відкриття персональної виставки мистецьких робіт знаної чернігівської майстрині Олександри Дідович.

Інженер-економіст за освітою, Олександра Іванівна протягом усього життя захоплювалася рукоділлям – вишивала хрестиком, плела гачком, шила. Проте творчою роботою майстриня почала займатися лише після виходу пенсію. Як каже про це сама мисткиня: «Я просто вільна жінка і сама обираю собі заняття до душі». За останні десять років у її доробку з’явилися декоративні скриньки і вази, підсвічники і ляльки, а також ціла колекція картин, виконаних зі шкіри і тканини.
Саме картини складають основу експозиції цьогорічної виставки робіт пані Олександри. Переважна більшість з них – це композиції із клаптиків шкіри. Надзвичайно точно підібрані фактури та відтінки, оригінальна побудова композиції у поєднанні з авторською технікою роботи з матеріалом та тонким сприйняттям світу дозволяють майстрині не просто втілити у життя будь-який творчий задум, але наділити його глибоким змістом.
Зазвичай, обравши сюжетно-тематичну лінію для своїх «шкіряних» шедеврів, Олександра Іванівна створює цілу серію робіт. Саме тому у виставці можна побачити картини, присвячені українському весіллю, серію композицій, створених за мотивами поезії Т. Шевченка, добірку картин і ляльок, присвячених історії Київської Русі і Чернігівщини тощо.
Незмінним джерелом натхнення пані Олександри є природа. І серед робіт, представлених на виставці, є чимало пейзажів, втілених у шкірі, а особливо яскравими з під її майстерної руки виходять квіти, котрі майстриня зображає як на своїх нетрадиційних гобеленах, так і цілій у серії вітражів.
Окремою категорією робіт Олександри Іванівни є ляльки, виконані у традиційній народній техніці. Серед них і мотанки-обереги, і ляльки, у яких втілені образи давньоруських княгинь або літературних персонажів. Особливу увагу привертає колекція ляльок у національному вбранні різних регіонів України.
Під час відкриття на адресу майстрині прозвучало багато теплих і щирих слів від директора музею Ігоря Коцюбинського і куратора виставки Олени Сазонової, колег по творчому цеху і близьких людей, та звичайно ж учнів, адже пані Олександра завжди рада поділитися з оточуючими часткою свого уміння. Надзвичайний захват у присутніх і самої майстрині викликали зворушливі слова і світлі лункі пісні від солістки філармонійного центру Тетяни Олійник.
Виставка триватиме протягом місяця. Усіх бажаючих поринути у творчий світ Олександри Дідович запрошуємо до виставкового залу музею.
Останні новини Чернігівщини


Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:45
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
Чернігівський спецпризначенець Віталій Костюченко: «Ми захищаємо свою землю, своїх рідних, своїх дітей» 09:39
Свідомо обрав професію захисника України, бо відчував, що велика війна з росією неминуча. Поліцейський інспектор-снайпер Віталій Костюченко стояв у витоків формування спеціального підрозділу «Чернігів», і вже десятий рік поспіль виконує бойову роботу в найгарячіших точках російсько-українського протистояння.

2 жовтня - цей день в Україні та в світі 09:36
ДЕНЬ 586 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 586 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03
Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.