Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 19:05:45

Ювілейний 90-й сезон з прем’єрною виставою "Циганка Аза". ФОТОрепортаж

09.10.2015   12:13Агенцiя

Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка 6 жовтня 2015 року відкриває свій ювілейний 90-й сезон прем’єрною виставою «Циганка Аза» за п’єсою одного з найвидатніших вітчизняних драматургів Михайла Старицького.

Режисер-постановник вистави заслужений працівник мистецтв України Віра Тимченко.

Неодноразово вистава «Циганка Аза» з успіхом йшла на сцені Чернігівського театру. І зараз ця вистава, як один з кращих класичних мистецьких творів, народилася знову.

Автор п’єси Михайло Старицький, 175-річчя від дня народження якого будемо відзначати у грудні цього року, належить до когорти фундаторів українського професійного театру. Він є одним з піонерів у духовному відродженні України, він – справжній новатор розвитку вітчизняного театрального мистецтва. Тому наше звернення до творчості геніального українського драматурга не випадкове.

Цей твір був створений М.П.Старицьким у 1888 році за повістю польського письменника Ю.Крашевськогго «Хата за селом». Старицький невипадково звернувся саме до творчого доробку польського письменника Ю.Крашевського, який був генетично пов'язаний з українською культурою і який зробив великий внесок у пробудження національної свідомості українців. Цей твір ґрунтується на образах з натури, на живих матеріалах народного побуту. Слід відзначити, що образ героїні свого твору Крашевський списів з циганки, яка на той час жила на околиці села Городок, що на Волині Цікаво зауважити, що й нині там мешкає онука тієї циганки, яка стала прототипом славнозвісної у театральному світі циганки Ази.

Блискучий образ циганки Ази створила неперевершена «володарка української сцени» Марія Заньковецька. Про «Циганку Азу» писали: це українська Кармен, але без геніальної музики Бізе, утім, цю музику заміняє Заньковецька. А.П.Чехов, який допомагав актрисі у роботі над роллю, жодного разу не пропустив виставу «Циганка Аза» у Харкові, де головну роль виконувала М.Заньковецька.

І дійсно, п’єса М.Старицького «Циганка Аза» на вітчизняній театральній сцені має глибоке коріння. Українські театри у різні періоди свого становлення зверталися до сценічного втілення цієї яскравої вистави. «Це була найпопулярніша і найбільш “касова” мело-драматична п’єса в репертуарі дореволюційного українського театру», – говорив про п’єсу Старицького відомий актор І.Мар’яненко.

І в наш час п’єса Старицького не втратила своєї актуальності. Тому не дивно, що прем’єрою саме цієї п’єси М.Старицького шевченківці відкривають новий театральний сезон.

«Головна думка нашої вистави, – говорить режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко, – це виклик і непокора, це спроба вирватися із жорстких рамок традицій, що сковують людське в людині, це стремління людської души до волі і незалежності, а також про покуту за такі наміри і бажання. Саме в цьому і полягає актуальність нашої вистави».

Над виставою працювали диригент Олексій Рощак, художник, заслужений працівник культури України Олександр Симоненко, хормейстер, заслужений працівник культури Микола Борщ, балетмейстер Ольга Шпаковська, художник по костюмах Ганна Тищенко, концертмейстер Тетяна Ковинцева, світло – В’ячеслав Василенко. У виставі задіяний увесь творчий склад театру.

На сцені пануватимуть кохання, пристрасть, ніжність і зрада, зустріч двох світі – українського і ромського, де будуть переплітатися народна музика, обряди та запальні танці. Цікаве сценічне оформлення, натхненна гра акторів театру – все разом, сподіваємось, створить неповторне зачароване дійство.

Ласкаво просимо на виставу «Циганка Аза» – прем’єру ювілейного театрального сезону! Бажаємо приємних вражень та естетичної насолоди!

Раїса Міненко

ФОТОрепортаж Віктора Кошмала

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ