Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 06:11:29

Ювілейний 90-й сезон з прем’єрною виставою "Циганка Аза". ФОТОрепортаж

09.10.2015   12:13Агенцiя

Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка 6 жовтня 2015 року відкриває свій ювілейний 90-й сезон прем’єрною виставою «Циганка Аза» за п’єсою одного з найвидатніших вітчизняних драматургів Михайла Старицького.

Режисер-постановник вистави заслужений працівник мистецтв України Віра Тимченко.

Неодноразово вистава «Циганка Аза» з успіхом йшла на сцені Чернігівського театру. І зараз ця вистава, як один з кращих класичних мистецьких творів, народилася знову.

Автор п’єси Михайло Старицький, 175-річчя від дня народження якого будемо відзначати у грудні цього року, належить до когорти фундаторів українського професійного театру. Він є одним з піонерів у духовному відродженні України, він – справжній новатор розвитку вітчизняного театрального мистецтва. Тому наше звернення до творчості геніального українського драматурга не випадкове.

Цей твір був створений М.П.Старицьким у 1888 році за повістю польського письменника Ю.Крашевськогго «Хата за селом». Старицький невипадково звернувся саме до творчого доробку польського письменника Ю.Крашевського, який був генетично пов'язаний з українською культурою і який зробив великий внесок у пробудження національної свідомості українців. Цей твір ґрунтується на образах з натури, на живих матеріалах народного побуту. Слід відзначити, що образ героїні свого твору Крашевський списів з циганки, яка на той час жила на околиці села Городок, що на Волині Цікаво зауважити, що й нині там мешкає онука тієї циганки, яка стала прототипом славнозвісної у театральному світі циганки Ази.

Блискучий образ циганки Ази створила неперевершена «володарка української сцени» Марія Заньковецька. Про «Циганку Азу» писали: це українська Кармен, але без геніальної музики Бізе, утім, цю музику заміняє Заньковецька. А.П.Чехов, який допомагав актрисі у роботі над роллю, жодного разу не пропустив виставу «Циганка Аза» у Харкові, де головну роль виконувала М.Заньковецька.

І дійсно, п’єса М.Старицького «Циганка Аза» на вітчизняній театральній сцені має глибоке коріння. Українські театри у різні періоди свого становлення зверталися до сценічного втілення цієї яскравої вистави. «Це була найпопулярніша і найбільш “касова” мело-драматична п’єса в репертуарі дореволюційного українського театру», – говорив про п’єсу Старицького відомий актор І.Мар’яненко.

І в наш час п’єса Старицького не втратила своєї актуальності. Тому не дивно, що прем’єрою саме цієї п’єси М.Старицького шевченківці відкривають новий театральний сезон.

«Головна думка нашої вистави, – говорить режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко, – це виклик і непокора, це спроба вирватися із жорстких рамок традицій, що сковують людське в людині, це стремління людської души до волі і незалежності, а також про покуту за такі наміри і бажання. Саме в цьому і полягає актуальність нашої вистави».

Над виставою працювали диригент Олексій Рощак, художник, заслужений працівник культури України Олександр Симоненко, хормейстер, заслужений працівник культури Микола Борщ, балетмейстер Ольга Шпаковська, художник по костюмах Ганна Тищенко, концертмейстер Тетяна Ковинцева, світло – В’ячеслав Василенко. У виставі задіяний увесь творчий склад театру.

На сцені пануватимуть кохання, пристрасть, ніжність і зрада, зустріч двох світі – українського і ромського, де будуть переплітатися народна музика, обряди та запальні танці. Цікаве сценічне оформлення, натхненна гра акторів театру – все разом, сподіваємось, створить неповторне зачароване дійство.

Ласкаво просимо на виставу «Циганка Аза» – прем’єру ювілейного театрального сезону! Бажаємо приємних вражень та естетичної насолоди!

Раїса Міненко

ФОТОрепортаж Віктора Кошмала

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 577 нових випадків COVID-19

Виявлено 577 нових випадків COVID-19 18:31

За даними управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 10 квітня в області зафіксовано 577 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини