Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 квітня, 01:26:12

Музейна Седнівська осінь

30.09.2015   09:39

Про літературно-мистецький фестиваль “Седнівська осінь” написано та говорено чимало.

В цьому році змінився формату проведення цього цікавого форуму, який гуртує в мальовничому містечку поетів, художників, скульпторів, народних майстрів, істориків, музейників і, зрештою, тих, кому припало до душі природа та історія чернігівського краю. Фестиваль переїхав з території садиби Лизогубів на майданчик між Воскресенською церквою і кам’яницею.

Але садиба не залишилася поза увагою. Нині – сектор Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського приймав офіційну делегацію та гостей свята, які поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку і вклонилися Аркадію Казці. Лунали пісні та декламувалися вірші. Вхід до центральної будівлі садиби був вільний.

В гості до своїх “юних” музейних колег завітали співробітники “молодого” осередку історичного музею – Музейно-меморіального комплексу партизанської слави “Лісоград”. Разом взяли участь у відкритті пам’ятника на честь перемоги Святослава Ярославича над половцями під Сновськом, оглянули виставки та храми Седнєва, а згодом спілкувалися у дружньому колі з нащадками Аркадія Казки та партизана Юліана Синкевича.

Милувала око чистота в Лизогубовому парку, який протягом цього року доглядають три працівника сектору, тож дуже доречними були толоки. Впродовж вересня відбулося декілька акцій по прибиранню території та розчищенню паркових ділянок від гілок та зайвої парості, організованих як районною владою, так і громадськістю.

Але не обійшлося без “ложки дьогтю”. Дивуєшся, як у містечку з такою славною історією, багатому на видатних земляків процвітає звичайнісіньке дикунство. Як можна містянам так не любити свій Седнів, ламати та плюндрувати його. Не одного разу билися шибки в будівлях, трощилися дерев’яні рами. Купи сміття залишаються після нічних гулянок “молоді”. Тільки-но перед початком фестивалю прикріпили таблички про обмеження щодо правил поведінки на території парку, як знайшлися руки, які без мізків чешуться. Комусь знадобилася пластикова табличка, яка сповіщала чиїм коштом встановлені лавки біля Шевченкової липи.

Може з такого невігластва і ростуть ноги у проблем, що постали перед Україною і здаються нездоланними? Будемо намагатися виховувати і сподіватися, що це таки вдасться.

 

Останні новини Чернігівщини

Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 00:00

На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.

Продовжується надання матеріальної підтримки власникам житла, пошкодженого внаслідок ударів рф 17:06

2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста, чиє житло постраждало внаслідок російської військової агресії.

Поліцейські Чернігівщини скерували до суду обвинувальний акт щодо організатора каналу збуту зброї та боєприпасів 16:35

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду справу 28-річного чернігівця, який налагодив канал постачання вогнепальної зброї та набоїв в обласному центрі.

У Чернігові вшанували пам’ять усіх загиблих у Війні на Незалежність України 15:58

З нагоди четвертої річниці звільнення Чернігівщини від російських окупаційних військ в обласному центрі відбулися тематичні заходи.

Поліція Чернігівщини встановлює обставини та причетних до булінгу школяра 15:10

В ході моніторингу соцмереж поліцейські виявили відео на якому під час поїздки у шкільному автобусі один з хлопців чинить булінг стосовно іншого школяра.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини