Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 лютого, 20:21:48

Після довгого затишшя Батурин знову відвідала чисельна делегація київських чиновників. ВІДЕО

01.08.2015   12:00

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко провів нараду, присвячену питанням збереження об’єктів «Гетьманська столиця».

Майже на сім років всі будівельні роботи на території Національного заповідника «Гетьменська столиця» були заморожені. І цей добрий почин Президента Віктора Ющенка чекав, коли хтось візьметься добудувати і цитадель, і Палац Розумовського.
 
Гроші на добудову запланованого треба чималі, точної суми наразі немає, бо всі підрахунки, зроблені у 2008 році, вже застаріли. За приблизними оцінками, це сімнадцять мільйонів гривень на добудову двох флігелів палацу і одинадцять мільйонів на цитадель. Найменше грошей треба на облицювання пам’ятника «Молитва за Україну», але і те найменше — це чотириста тисяч гривень, теж нічого собі облицювання.
 
Почати роботи тут зможуть лише після вирішення колізій з власником, бо всі об’єкти зараз перебувають на балансі обласного управління капітального будівництва, яке на подібні розкоші не має грошей, і вся надія, що гроші знайдуть у державному бюджеті.
 
На нараду з Бахмача приїхали двоє місцевих підприємців, які виконали у 2008 році роботи по благоустрою на два мільйони гривень, але їм їх так і не виплатили. У компанії-замовника послуг «Укрреставрації» пройшла реорганізація і тепер там відхрещуються від колишніх боргів, мовляв, нам самим не заплатила держава і ми нічого не знаємо, тож підприємці у кого тільки можуть, просять повернути їм зароблене.
 
Директор заповідника Наталія Реброва хвалиться, що хоч роботи тут і не завершені, але заповідник вже відвідало більше мільйона людей, і навіть за минулий неспокійний рік тут побувало сто тридцять п’ять тисяч туристів. Кириленко не сказав, коли і що тут почнуть робити і дав зрозуміти, що в найближчий час зусилля спрямують на збереження того, що є, але по можливості шукатимуть кошти на добудову.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.