Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 14 червня, 01:03:23

В історичному музеї відбулася зустріч з відомим істориком Ігором Гиричем

26.06.2015   09:50Агенцiя

24 червня в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулася чергова “Музейна зустріч”.

Цього разу на неї був запрошений відомий історик, головний редактор часопису “Пам’ятки України: історія та культура” доктор історичних наук Ігор Гирич.

На початку спілкування йшлося про діяльність журналу, його історію, мету, проблеми. Видання, крім іншого, активно звернулося до створення номерів, присвячених окремим темам – подіям, персоналіям, інституціям. В часи відсутності державного фінансування така редакційна політика дозволяє видавати цікаві часописи, зроблені на високому науковому і поліграфічному рівні, який не поступається закордонним аналогічним виданням. З-поміж чернігівських сюжетів можна назвати номери, присвячені Ніжину, Михайлу Могилянському. Говорилося про важливість активізувати діяльність місцевих сил, адже Чернігівщина заслуговує значно більшого. У першу чергу, з огляду на участь у заході музейних працівників, присутні вирішили попрацювати про видання чисел, присвячених Чернігівському історичному музею імені В.В. Тарновського, якому в 2016 році виповнюється 120 років з часу заснування, та Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній”, який в 2014 році уже розпочав підготовку нарисів.

Основною темою зустрічі стала лекція Ігоря Борисовича Гирича “Українська національна ідея. До постановки питання”, виступити з якою музей імені В.В. Тарновського поросив вченого, знаючи, що на початку цього року він захистив докторську дисертацію, апробовану в монографії “Українські інтелектуали і політична окремішність (середина ХІХ – початок ХХ ст.)”.

Йшлося про етапи формування українського національно-визвольного руху, їхні визначальні риси, діячів. Відбувалася не суха лекція, а діалог. Найбільшу зацікавленість присутніх і найбільше запитань викликали відповіді про роль чернігівців; про те, що важливіше для долі держави – ідеологія чи економіка; про те, як нехтування власною історією, поблажливість до ідеологій чужих держав, як помилки минулих часів стали реаліями сучасного життя України.

Попри літній період відпусток на зустріч зібралася чимала аудиторія: викладачі університетів, представник Українського інституту національної пам’яті, працівники музеїв, архіву, бібліотеки, журналісти, звичайні чернігівці.

І.Б. Гирич подарував музею і обласній бібліотеці імені В.Г Короленка свою монографію, що стала вже бібліографічною рідкістю, книгу про Київ та праці В. Липинського.

Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр

Ринок праці мовою цифр 14:19

Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:

Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15

За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати  безкоштовну реабілітацію

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35

За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

 Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.