У Батурині відбулася презентація книги "Жіноче тіло у традиційній культурі українців"
Погожого зимового дня 6 січня зібралося у Гетьманській залі палацу К.Розумовського чарівне жіноцтво Батурина, Бахмача, Конотопа, Обмачева.Запросила їх на “вогник” адміністрація заповідника з метою презентувати надзвичайно важливу та цікаву книгу “Жіноче тіло у традиційній культурі українців”.
Головна діюча особа презентації - автор цього наукового видання - кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, член Національної спілки краєзнавців України Ірина Ігнатенко. Її наукові зацікавлення охоплюють традиційну та сучасну духовну культуру українців, жіночу історію в межах історичної етнології. Книга на табуйовану донедавна тему жіночої фізілогії за висновком експертної комісії Всеукраїнського рейтингу «Книга року», увійшла до 10-ки найкращих книг 2013 року у номінації “Візитівка: Етнологія. Етнографія. Фольклор. Соціолінгвістика”.
Книга стала настільки популярною, що за рік від виходу першого тиражу її довелося видати втретє - вона побачила світ у видавництві “Інтелектуальна книга” накладом в тисячу примірників.
Слово привітання до жіночої спільноти висловила генеральний директор заповідника Наталія Реброва. Представила автора книги, чарівну Ірину Ігнатенко, науковий співробітник відділу історії Гетьманства, кандидат історичних наук, Марина Герасько.
Зі слів авторки, її потяг до всього українського та етнографічного народився ще з глибокого дитинства, від бабусі з Житомирського Полісся. Бабуся вміла лікувати, була цікавим оповідачем, тому подальша життєва дорога Ірини визначилась ще задовго до вступу на історичний факультет Київського національного факультету - бути етнологом! Мрія збулася. І ось -заслужена позитивна оцінка видання читачем.
Із великим зацікавленням слухала аудиторія оповідачку, живо реагуючи на позицію авторки щодо особливостей жіночої долі в зовсім недалекому ХІХ ст… Після невимушеного спілкування, пані Ірина подарувала бібліотечному зібранню заповідника один примірник видання з авторським підписом. Всі бажаючі придбали книгу і підписали її під час автограф-сесії автора.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.