Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 12 квітня, 04:53:52

Єдина в області відеокнига про район

12.01.2015   10:11

Готуючись до ювілею Чернігівського району в 2008 році, вирішив зібрати всі відеосюжети про події в сільських громадах та передати їх до місцевих шкіл. Наявні фотоматеріали теж хотілось якось об’єднати по темах та приєднати до відеоматеріалів.

Першим відеоматеріалом став слайд-фільм про літературно-мистецьке свято “Седнівська осінь – 2008”. Світлини зі свята нашого відомого фотохудожника Віктора Кошмала та журналістки районної газети “Наш край” Наталії Бушай будуть нагадувати нам про сучасну сторінку історії району.
Під час обробки зібраних матеріалів виникла ідея створення відеосерії “Відомі земляки”.

Фотокартки, текстова інформація, відеосюжети вже в чотирьох частинах відкривають глядачу історії людських доль, а окремі сторінки про Данила Самойловича, Пилипа Морачевського, Аркадія Казки, Олексія Дмитренка, Василя Дорошка, Івана Рослого та Миколи Ларченка дають можливість розкрити секрет їх життєвих сходинок до успіху.

Наш край славиться пам’ятками та цікавими сторінками історії. Але наше завдання створити оригінальні матеріали для майбутніх шанувальників наших старожитностей – гостей та туристів.

Саме цим і переймався, коли просив журналістів обласного телебачення знімати фільми про села та церкви району. Дякуючи Тетяні Ільчук, Тетяні Миргородській, Ірині Воробей та членам їх знімальних груп за цей період побачили світ їх фільми про Седнів, Ведильці, Пакуль, Ладинку, Халявин, Шибиринівку та інші. Сюжети на міському та обласному телебаченнях інших журналістів можна побачити в різних розділах відеокниги. Також маємо документальні фільми журналістів українських телевізійних каналів про земських лікарів та вчителів, Седнів, монітор “Смоленськ”.

Велику допомогу при створенні відеоматеріалів надає Олександр Силов. Його вміння працювати з сучасними технологіями сприяло тому, що маємо вже 9 лазерних дисків, де і розміщені всі згадані та інші матеріли. Ідея створення відеосюжету про зйомки художніх фільмів у селах району поклала початок нашої співпраці. Згодом півроку знадобилося на роботу над відеоматерілами про створення Чернігівського району.

Сьогодні готуємо до презентації матеріли 9 частини нашої відеокниги. Як завжди новий диск одержать школи району, а також представники краєзнавчого відділу обласної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка.

 

Андрій Курданов, голова Чернігівської районної організації краєзнавців

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.