Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 13:00:18

"Чернігівські шляхи Софії Русової"

26.12.2014   07:41

Презентація історико-туристичного маршруту з такою назвою відбулася в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації під час сьогоднішнього засідання прес-клубу «Ділове слово».

- Перша презентація цього проекту вже відбулася в Олешні Ріпкинського району з нагоди урочистого відкриття відреставрованого пам'ятного знаку Софії Русової, - розповів координатор проекту, представник спілки журналістів України Володимир Єрмак.

Також він підкреслив, що цей проект розпочався на громадських засадах одразу після проголошення Незалежності України. Багато зроблено за ці роки. Проведені конференції, просвітницькі заходи, видано різноманітну літературу і створено багато телепередач про життя та діяльність унікального педагога.

Заступник директора з навчальної роботи, завідувач кафедри історії та археології України інституту історії, етнології та правознавства імені Лазаревського Олександр Рахно підкреслив, громадяни повинні знати не лише про життя та діяльність Софії Русової, а про її близьких. Наприклад, її старший син Михайло у 1900 році став одним із засновників Революційної української партії. Молодший син, Юрій, брав активну участь у національній визвольній боротьбі у 1917-1921 роках, був видатним вченим.

- Ця жінка розуміла важливість розвитку гендерного руху. Ще тоді, на початку 20 років минулого століття, вона говорила про необхідність європейського шляху розвитку України. Саме у творах Софії Русової ми знаходимо відповіді на багато питань, важливих для сучасного суспільства. Наступного року при інституті історії ми плануємо відкрити центр гендерних досліджень, який носитиме ім'я Софії Русової, - каже заступник директора з виховної роботи інституту історії, етнології та правознавства імені Лазаревського Лариса Юда.

На засіданні прес-клубу також було презентовано фото та відеоматеріали про реставрацію пам'ятника, про екскурсію до шкільного краєзнавчого музею та Центру педагогічної спадщини Софії Русової.

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.