Відтепер чернігівці зможуть прочитати матеріали зі "справи № 475"
Український інститут національної пам’яті передав Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка примірник книги «Геноцид в Україні 1932–1933 рр. за матеріалами кримінальної справи № 475», видану у 2014 році у Києві Інститутом української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського Національної академії наук України, Українським інститутом національної пам’яті та Службою безпеки України.
У збірнику вміщені документи та матеріали присвячені жахливій трагедії українського народу в 20-му столітті – Голодомору-геноциду 1932–1933 років. Основу джерельної бази видання формує вибірка з матеріалів кримінальної справи № 475 (судовий № 1-33/2010), які зберігаються в поточному архіві Апеляційного суду м. Києва й налічують 331 том.
Видання складається зі статей «Деякі питання методики й тактики розслідування геноциду», «Кримінальна методика у дослідженні причин масової смертності у 1932–1933 роках в Україні», «Археографічна передмова».
Документи і матеріали систематизовані у такі розділи: «Запобігання злочинам проти людства. Міжнародно-правові акти та національне законодавство»; «Порушення кримінальної справи № 475»; «Свідки звинувачують. «Голодомор пам’ятаю…» (витяги з протоколів допитів свідків)»; «Документи і щоденники»; «Фотоматеріали»; «Матеріали преси»; «Звіти іноземних дипломатів»; «Протидія влади за часів СРСР розповсюдженню інформації про Голодомор 1932–1933 років»; «Висновки судових експертів»; «Процесуальні документи та рішення суду».
У додатках вміщені наукові та популярні публікації про Голодомор зі ЗМІ, таблиця по країнах «Документи про визнання Голодомору 1932–1933 рр. актом геноциду українського народу (станом на 25 грудня)».
Також на допомогу читачам підготовлені «Перелік документів і матеріалів», «Список скорочень, уживаних у документах і матеріалах», іменний і географічний покажчики.
Відтепер чернігівці матимуть можливість прочитати збірник «Геноцид в Україні 1932–1933 рр. за матеріалами кримінальної справи № 475» (560 сторінок!) в обласному центрі:
— у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка за адресою м. Чернiгiв, проспект Миру, будинок 41;
— у Чернігівському обласному історичному музеї за адресою м. Чернігів, вулиця Горького, будинок 4.
Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.