Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 23:30:20

Відтепер чернігівці зможуть прочитати матеріали зі "справи № 475"

15.12.2014   14:26

Український інститут національної пам’яті передав Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка примірник книги «Геноцид в Україні 1932–1933 рр. за матеріалами кримінальної справи № 475», видану у 2014 році у Києві Інститутом української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського Національної академії наук України, Українським інститутом національної пам’яті та Службою безпеки України.

У збірнику вміщені документи та матеріали присвячені жахливій трагедії українського народу в 20-му столітті – Голодомору-геноциду 1932–1933 років. Основу джерельної бази видання формує вибірка з матеріалів кримінальної справи № 475 (судовий № 1-33/2010), які зберігаються в поточному архіві Апеляційного суду м. Києва й налічують 331 том.

Видання складається зі статей «Деякі питання методики й тактики розслідування геноциду», «Кримінальна методика у дослідженні причин масової смертності у 1932–1933 роках в Україні», «Археографічна передмова».

Документи і матеріали систематизовані у такі розділи: «Запобігання злочинам проти людства. Міжнародно-правові акти та національне законодавство»; «Порушення кримінальної справи № 475»; «Свідки звинувачують. «Голодомор пам’ятаю…» (витяги з протоколів допитів свідків)»; «Документи і щоденники»; «Фотоматеріали»; «Матеріали преси»; «Звіти іноземних дипломатів»; «Протидія влади за часів СРСР розповсюдженню інформації про Голодомор 1932–1933 років»; «Висновки судових експертів»; «Процесуальні документи та рішення суду».

У додатках вміщені наукові та популярні публікації про Голодомор зі ЗМІ, таблиця по країнах «Документи про визнання Голодомору 1932–1933 рр. актом геноциду українського народу (станом на 25 грудня)».

Також на допомогу читачам підготовлені «Перелік документів і матеріалів», «Список скорочень, уживаних у документах і матеріалах», іменний і географічний покажчики.

Відтепер чернігівці матимуть можливість прочитати збірник «Геноцид в Україні 1932–1933 рр. за матеріалами кримінальної справи № 475» (560 сторінок!) в обласному центрі:

— у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка за адресою м. Чернiгiв, проспект Миру, будинок 41;

— у Чернігівському обласному історичному музеї за адресою м. Чернігів, вулиця Горького, будинок 4.

 

Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.