Патріарх Філарет нагородив письменників
Письменники, журналісти Тетяна і Сергій Дзюби стали лауреатами почесної премії Української Православної Церкви Київського Патріархату імені преподобного Паїсія Величковського.
Нагороду урочисто вручив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який взяв участь у мистецькому вечорі на честь вшанування преподобного Паїсія Величковського в приміщенні центру дозвілля «Листопад» у Полтаві. Зала на понад тисячу місць була переповнена і не вмістила всіх охочих.
Віряни стоячи, оваціями привітали Предстоятеля Київського Патріархату. Відкрили урочистості молитвою «Царю небесний» у виконанні студентів Київської православної богословської академії. Відбулася презентація документального фільму «Сучасники: Паїсій Величковський». Автор кінострічки – полтавська поетеса Марія Бойко. Фільм знятий за ініціативою архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора з благословення Святійшого Патріарха Філарета.
Після презентації фільму з привітальним словом до присутніх звернувся Патріарх Філарет. Архіпастир розповів про світоча українського чернецтва, який ніколи не забував своє походження та закликав брати з нього приклад. «Паїсій був ченцем, який досяг євангельських досконалостей. Він подолав гріх у собі. Обійшовши всі монастирі країни, не знайшов у них чернечого життя, тому й поїхав на Афон. У Молдові заснував монастир і створив велику братію. Преподобний є родоначальником старчества – духовного керівництва віруючих», – зазначив Святійший Владика. Також він наголосив, що Україна обов'язково переможе у війні нашого народу з віроломним агресором – Росією.
З рук Патріарха Філарета почесні дипломи та ікони преподобного Паїсія Величковського отримали цьогорічні лауреати почесної відзнаки. У номінації «Література» нагороду здобуло подружжя з Чернігова – Сергій і Тетяна Дзюби. Також у номінації «Духовне відродження» премію отримав протоієрей Василь Симулик, благочинний Хорольського району, композитор, художник, поет та винахідник, будівничий храму у місті Хоролі. У номінації «Мистецтво» нагородили засновника та художнього керівника народного хору «Калина», диригента, професор Григорія Левченка. У номінації «Наука» відзначено відомого науковця, доктора філологічних наук, професора з Києва Миколу Тимошика, укладача та видавця багатотомника творів митрополита Іларіона (Огієнка). Доктор права Олександр Панченко одержав нагороду за значну громадську діяльність.
«Я щасливий, що отримав нагоду поспілкуватися з видатним Українцем, подвижником, очільником нашої Церкви, – прокоментував цю подію Сергій Дзюба. – Така нагорода – дуже велика честь для віруючої людини! Щиро дякую всім, хто організував це патріотичне, високодуховне свято».
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.