Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 15 квітня, 05:14:19

У Чернігові відкрилася виставка: Іван Плющ “Україна назавжди”. ФОТО

03.12.2014   08:12Агенцiя

1 грудня до 23-ї річниці всеукраїнського референдуму, який затвердив Акт проголошення незалежності України, ухвалений позачерговою сесією Верховної Ради УРСР 12-го скликання 24 серпня 1991 р., у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилась виставка “Іван Плющ “Україна назавжди”.

На виставці вперше широко представлені матеріали нашого земляка –одного з найвпливовіших державних діячів і політиків України, який зробив значний внесок у становлення незалежності демократичної правової держави, формування та реалізацію основних засад парламентаризму, піднесення міжнародного авторитету та захисту інтересів України – Івана Степановича Плюща.

Плющ Іван Степанович (11.09.1941–25.06.2014) народився в Борзні у селянській родині. В 1967 році закінчив Українську сільськогосподарську академію. Трудову діяльність розпочав у 1959 році в радгоспі “Хмільовик” Баришівського району Київської області. У 1985 році обирається народним депутатом УРСР. У червні 1990 року стає першим заступником Голови Верховної Ради УРСР.

Під головуванням Івана Плюща Верховна Рада прийняла 16 липня 1990 року Декларацію про державний суверенітет України. І.С. Плющ двічі обирався Головою Верховної Ради України: 5 грудня 1991 року – 11 травня 1994 року; 1 лютого 2000 року – 4 квітня 2002 року. Він був одним з найвпливовіших державних діячів і політиків України.

І.С. Плющ – один з ініціаторів створення у Києві товариства “Чернігівське земляцтво” та один із засновників Міжнародного благодійного фонду Пантелеймона Куліша.

За визначні особисті заслуги перед Україною в розробці державності, плідну політичну та громадську діяльність І.С. Плющ удостоєний звання Героя України (2001), нагороджений відзнаками Президента України “Орден князя Ярослава Мудрого” V, IV, ІІІ ступенів, “Хрест Івана Мазепи”.
Матеріали, які експонуються на виставці були передані вдовою Світланою Валеріївною Плющ: документи – дипломи, свідоцтва, посвідчення народного депутата та значки до них; особисті речі – вишита сорочка, наручний годинник, окуляри, ручка; фотографії із сімейного архіву. Експонується 2-томне видання книги Євгена Нахліка “Пантелеймон Куліш. Особистість, письменник, мислитель”, видане за сприяння Міжнародного фонду Пантелеймона Куліша, одним з засновників якого був І.С. Плющ, а також мантія почесного доктора Сеульського університету “СУНГКЮНКВАН” (Південна Корея) Івана Плюща, його подарунки.

Серед різноманітних матеріалів є книги Івана Плюща з дарчим написом Чернігівському історичному музею імені В.В. Тарновського.

Чернігівщина і України завжди пам’ятатиме Івана Степановича Плюща, а ця виставка лише невеличка часточка цієї пам’яті.


Любов Ларіонова, старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

ФОТО cult.gov.ua

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 185 нових випадків COVID-19

Виявлено 185 нових випадків COVID-19 20:47

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 квітня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб 12:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 14 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 7411 осіб.

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" 12:00

12 березня за участі експертів проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" та представників міжнародної спільноти Slowfood в Чернігові відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" як інструмент розвитку сільських територій".

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами 11:30

13 квітня відбулося чергове засідання робочої групи щодо запобігання нелегальному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на території області.

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19 11:11

13 квітня відбувся онлайн-брифінг, на якому медичні експерти відповіли на найпоширеніші питання лікарів та громадян щодо вакцинальної кампанії.