У Чернігові відкрилася виставка: Іван Плющ “Україна назавжди”. ФОТО
1 грудня до 23-ї річниці всеукраїнського референдуму, який затвердив Акт проголошення незалежності України, ухвалений позачерговою сесією Верховної Ради УРСР 12-го скликання 24 серпня 1991 р., у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилась виставка “Іван Плющ “Україна назавжди”.
На виставці вперше широко представлені матеріали нашого земляка –одного з найвпливовіших державних діячів і політиків України, який зробив значний внесок у становлення незалежності демократичної правової держави, формування та реалізацію основних засад парламентаризму, піднесення міжнародного авторитету та захисту інтересів України – Івана Степановича Плюща.
Плющ Іван Степанович (11.09.1941–25.06.2014) народився в Борзні у селянській родині. В 1967 році закінчив Українську сільськогосподарську академію. Трудову діяльність розпочав у 1959 році в радгоспі “Хмільовик” Баришівського району Київської області. У 1985 році обирається народним депутатом УРСР. У червні 1990 року стає першим заступником Голови Верховної Ради УРСР.
Під головуванням Івана Плюща Верховна Рада прийняла 16 липня 1990 року Декларацію про державний суверенітет України. І.С. Плющ двічі обирався Головою Верховної Ради України: 5 грудня 1991 року – 11 травня 1994 року; 1 лютого 2000 року – 4 квітня 2002 року. Він був одним з найвпливовіших державних діячів і політиків України.
І.С. Плющ – один з ініціаторів створення у Києві товариства “Чернігівське земляцтво” та один із засновників Міжнародного благодійного фонду Пантелеймона Куліша.
За визначні особисті заслуги перед Україною в розробці державності, плідну політичну та громадську діяльність І.С. Плющ удостоєний звання Героя України (2001), нагороджений відзнаками Президента України “Орден князя Ярослава Мудрого” V, IV, ІІІ ступенів, “Хрест Івана Мазепи”.
Матеріали, які експонуються на виставці були передані вдовою Світланою Валеріївною Плющ: документи – дипломи, свідоцтва, посвідчення народного депутата та значки до них; особисті речі – вишита сорочка, наручний годинник, окуляри, ручка; фотографії із сімейного архіву. Експонується 2-томне видання книги Євгена Нахліка “Пантелеймон Куліш. Особистість, письменник, мислитель”, видане за сприяння Міжнародного фонду Пантелеймона Куліша, одним з засновників якого був І.С. Плющ, а також мантія почесного доктора Сеульського університету “СУНГКЮНКВАН” (Південна Корея) Івана Плюща, його подарунки.
Серед різноманітних матеріалів є книги Івана Плюща з дарчим написом Чернігівському історичному музею імені В.В. Тарновського.
Чернігівщина і України завжди пам’ятатиме Івана Степановича Плюща, а ця виставка лише невеличка часточка цієї пам’яті.
Любов Ларіонова, старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського
ФОТО cult.gov.ua
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.