В Батурині зустрічали гостей та учасників ХІІІ Батуринських читань, присвячених 375-й річниці з дня народження І.С.Мазепи
Традиційно читання організовані Національним історико-культурним заповідником «Гетьманська столиця», Чернігівським національним педагогічним університетом ім.Т.Г.Шевченка, Центром пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам‘яток історії та культури, Чернігівською обласною організацією Національної Спілки краєзнавців України.
Підготовка до читань тривала кілька місяців. Впродовж цього періоду оргкомітетом було прийнято і затверджено до участі у читаннях 51 доповідь та повідомлення. Географія учасників — найширша - від Рівного до Чугуєва.
У перший день конференції для учасників, які приїхали заздалегідь, традиційно приймаючою стороною було проведено екскурсії по об’єктах заповідника.
Пленарний день, 13 червня, розпочався реєстрацією учасників та гостей конференції у Батуринському Будинку культури. У фойє було розгорнуто виставки - «20-років «Гетьманській столиці» та виставка-продаж історичної літератури запрошених видавництв.
Гостей привітала генеральний директор Національного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва. Вона подякувала присутнім за те, що не дивлячись на складну і тривожну обстановку в країні, вони знайшли можливість приїхати до Батурина і взяти участь у роботі читань.
До слів привітань приєдналися Сергій Зозуля,керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури подарував наукові збірники, газети «Ніжинська старовина».
Генеральний директор НАІЗ «Чернігів стародавній» Андрій Острянко приїхав також не з порожніми руками, з подарунками - книгами та сувенірами, директор Чернігівського історичного музею ім. В.Тарновського Сергій Лаєвський підтримав попередніх виступаючих і висловив готовність до подальшої співпраці із заповідником. Вчений секретар державного заповідника у Путивлі Надія Сторчака побажала плідної праці зібранню і подарувала збірник наукових праць свого закладу і збірку періодичного видання “Місто Ярославни”.
Модератором читань був, як завжди, директор Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Олександр Коваленко.
У залі зібралося до 30 осіб науковців і гостей читань. За браком часу, слово було надано 15 присутнім дослідникам, доповіді яких були заявлені у програмі читань.
Більшість доповідей стосувалася постаті І.С.Мазепи, або його доби. Отже, ХІІІ Батуринські читання попри все відбулися, виконали поставлене завдання і внесли свою лепту у велику і благородну справу вивчення історії України, і, зокрема, Батурина.
Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.