Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 18:12:45

В Батурині зустрічали гостей та учасників ХІІІ Батуринських читань, присвячених 375-й річниці з дня народження І.С.Мазепи

18.06.2014   08:07Агенцiя

Традиційно читання організовані Національним історико-культурним заповідником «Гетьманська столиця», Чернігівським національним педагогічним університетом ім.Т.Г.Шевченка, Центром пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам‘яток історії та культури, Чернігівською обласною організацією Національної Спілки краєзнавців України.

Підготовка до читань тривала кілька місяців. Впродовж цього періоду оргкомітетом було прийнято і затверджено до участі у читаннях 51 доповідь та повідомлення. Географія учасників — найширша - від Рівного до Чугуєва.

У перший день конференції для учасників, які приїхали заздалегідь, традиційно приймаючою стороною було проведено екскурсії по об’єктах заповідника.
Пленарний день, 13 червня, розпочався реєстрацією учасників та гостей конференції у Батуринському Будинку культури. У фойє було розгорнуто виставки - «20-років «Гетьманській столиці» та виставка-продаж історичної літератури запрошених видавництв.

Гостей привітала генеральний директор Національного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва. Вона подякувала присутнім за те, що не дивлячись на складну і тривожну обстановку в країні, вони знайшли можливість приїхати до Батурина і взяти участь у роботі читань.

До слів привітань приєдналися Сергій Зозуля,керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури подарував наукові збірники, газети «Ніжинська старовина».

Генеральний директор НАІЗ «Чернігів стародавній» Андрій Острянко приїхав також не з порожніми руками, з подарунками - книгами та сувенірами, директор Чернігівського історичного музею ім. В.Тарновського Сергій Лаєвський підтримав попередніх виступаючих і висловив готовність до подальшої співпраці із заповідником. Вчений секретар державного заповідника у Путивлі Надія Сторчака побажала плідної праці зібранню і подарувала збірник наукових праць свого закладу і збірку періодичного видання “Місто Ярославни”.

Модератором читань був, як завжди, директор Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Олександр Коваленко.

У залі зібралося до 30 осіб науковців і гостей читань. За браком часу, слово було надано 15 присутнім дослідникам, доповіді яких були заявлені у програмі читань.

Більшість доповідей стосувалася постаті І.С.Мазепи, або його доби. Отже, ХІІІ Батуринські читання попри все відбулися, виконали поставлене завдання і внесли свою лепту у велику і благородну справу вивчення історії України, і, зокрема, Батурина.


Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»
 

Останні новини Чернігівщини

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу "Неймовірні села України 2022" 16:04

Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської 15:59

Дитячий будинок сімейного типу Тригубенків, в якому виховуються 10 дітей, позбавлених батьківського піклування, за потребою отримала під першої леді пральну машину, два планшети й телефон.

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи 15:48

На кордоні з рф у межах Чернігівської та Сумської областей росія продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил, а саме в прикордонних районах Брянської та Курської областей.

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії 15:43

П'ять громад Чернігівщини (Корюківська, Сновська, Новгород-Сіверська, Городнянська) визначені місцями проведення бойових дій. В області ані дня без обстрілів: мінометних і артилерійських по прикордонних населених пунктах або ж подалі, як-от до Десни чи Прилук, ракетами.

На Чернігівщині прикордонники знайшли диск із документами військової частини рф, яка брала участь у війні проти України 15:20

На носії знаходиться більше сотні гігабайт даних про зенітно-артилерійський підрозділ рф з-під москви: штатно-посадовий розпис з біографіями російських військових, технічна документація озброєння та військової техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини