Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 червня, 01:14:42

У Чернігові презентували музейно-виставковий проект "Тобі, Україно!"

16.05.2014   07:19

15 травня у будівлі Чернігівського колегіуму Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» відбулася презентація Музейно-виставкового проекту «Тобі, Україно!» зі спільною експозицією приватних музеїв України: «Єдина Країна! Традиції, колекції, меценати».

Організаторами проекту є Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», музей родини Шереметьєвих, музей української ікони «Духовні скарби України», Благодійний Фонд «Пам’яті Сергія Платонова ПЛАТАР», музей історичного культурного надбання «ПЛАТАР».

У відкритті виставки взяв участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман. Звертаючись до присутніх він зазначив, що події, які відбуваються в країні дещо відсторонили нас від культурного життя. Проте у цей нелегкий час історичне минуле українського народу його культура мають об’єднувати, консолідувати сучасне суспільство, виховувати почуття гідності, усвідомлення належності до національної історії, національної ідентифікації.

Організатори спільної виставки «Єдина Країна! Традиції, колекції, меценати» підкреслювали, що через музейно-експозиційні засоби хотіли продемонструвати високий рівень культури народів, що протягом тисячоліть населяли територію нашої держави. Вони також акцентували увагу на високому художньому рівні представлених на виставці експонатів.

За їх інформацією, для створення виставки з колекції музеїв були відібрані показові, раритетні предмети, які своєю мистецькою та художньою якістю, історичною унікальністю покликані якнайкраще презентувати поступовий розвиток культури та мистецтва України.

По завершенню офіційної частини, відвідувачі мали змогу оглянути представлені експозиції та прослідкувати хронологію виникнення і розвитку української мистецької культури, починаючи від Трипільської цивілізації до славетної Київської Русі.

Через сакральні твори з колекції музею української ікони «Духовні скарби України» Ігоря Понамарчука можна торкнутися витоків, історії формування та особливостей української сакральної іконографії.

Сторінки вітчизняної історії кінця ХІХ – поч. ХХ ст. відкриваються за допомогою унікальних фотографій та документів, печаток, мундирів військових та чиновників, літографій, відзнак військових формувань, гербового посуду з сервізів аристократичних родин та виразної збірки достеменних пам’яток матеріальної культури Чернігівщини з музейної колекції родини Шереметьєвих.

І не випадково експозицію розміщено в Колегіумі, адже історичне та художнє поєднання, представлених музейних предметів з культурно-освітнім осередком Східної України XVIII ст. є символічним мистецьким ланцюжком між представленими експонатами та старовинним колегіумом доби Мазепинського бароко.
 

Останні новини Чернігівщини

Регіональний офіс «Зроблено в Україні»: консультації фахівців 15:08

Одним із перших відвідувачів офісу «Зроблено в Україні» був Євген Смага - ветеран, який під час оборони Чернігова отримав важке поранення

Для ветеранів та їхніх родин стартує набір на безоплатне навчання в ІТ-сфері 15:06

Ветерани й ветеранки, а також військові та їхні родини можуть пройти безоплатний курс "Основи роботи з базами даних", який є спільним проєктом Українського ветеранського фонду, Lobby X та ІТ-компанії SoftServe.

Києву заборонили передавати Чернігову 25 млн грн на фортифікації. Попри це, оборона нашого міста все ж буде посилена 15:01

Міністерство фінансів України не погодило міжбюджетний трансферт, яким Київська міська рада мала передати Чернігову кошти на зміцнення та розбудову фортифікаційних споруд довкола міста. Про це повідомляє в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако у відео-зверненні до чернігівців, в якому йдеться, що попри таке рішення заплановані роботи все ж будуть виконані.

Жінка втратила 181 тисячу гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 14:58

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки. Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують у потерпілих секретні дані та можуть отримати доступ до ваших рахунків.

У Ніжинському районі поліцейські затримали наркоторгівця, який збував психотропні речовини

У Ніжинському районі поліцейські затримали наркоторгівця, який збував психотропні речовини 14:56

Співробітники відділення № 3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції встановили, що 31-річний місцевий мешканець періодично збуває охочим землякам психотропні речовини власного виготовлення. Наркодилера затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини