До духовності через музейну педагогіку
Дуже цікаве й перспективне явище — музей у дитячому садку. Він містить великий потенціал для особистісного розвитку дошкільнят, розширює середовище існування дитини.

Чернігівський дошкільний навчальний заклад № 32 «Веселка» є центром активного фізичного та духовного розвитку. Збагачуючи внутрішній світ дитини, педагогічний колектив закладу активно впроваджує в практику роботи засоби музейної педагогіки.
Так, у дитячому садку було створено краєзнавчий музей «Українська світлиця». В експозиції зібрано цінні музейні експонати, що характеризують побут Чернігівщини: гончарні вироби, старовинні меблі, предмети національного одягу й постільної білизни з українською вишивкою, характерною для нашого краю.
Саме музей здатний збагатити дитину враженнями від нових, незнайомих предметів, котрі вона ніколи не бачила, сприяє формуванню творчої особистості, дає змогу пробудити в дітях відчуття приналежності до свого роду, рідної землі, прагнення долучатися до збагачення культури українського народу, його історії, традицій.
Задля розширення уявлень дітей та наочного сприйняття отриманої інформації педагоги використовують сучасні комп’ютерні технології. Щоб поглибити й закріпити знання після відвідування музею, вихователі створюють умови, в яких діти могли б поділитися своїми враженнями усно або відобразити їх у малюнках, аплікаціях, інших художніх виробах. Педагоги формують у дітей уявлення про те, що таке музей, музейний експонат, хто такий екскурсовод, як слід поводитися в музеї, як зберігаються музейні експонати, чому їх треба охороняти.
Із неприхованою цікавістю діти слухають екскурс у минуле вихователя О.М. Денисенко про глиняний посуд «Звідки горщик до нас прийшов?», що супроводжується показом відеофільму про професію гончарів.
Неповторну атмосферу створює звучання кобзи та спів відомого земляка Василя Нечепи. Також у музеї проводять зустрічі з народними майстрами.
Педагогічний колектив робить усе, щоб у дитини виникла потреба долучатися до культури українського народу, історії нашого краю. Адже яке зерно ми посіємо в душі дітей у дошкільному віці, таке й проросте воно в майбутньому, впливаючи на формування характеру та самосвідомості особистості.
Людмила Бойко, вихователь-методист ДНЗ № 32
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.