Як Різдво у гетьмана святкували
З давніх-давен Різдво Христове було одним із найулюбленіших та найшанованіших релігійних свят українців, у тому числі батуринців.

Саме сюди, до Гетьманського будинку, триста років тому стікався люд звідусіль, з усіх куточків України – Гетьманщини, щоб привітати гетьманів – спочатку Д.Многогрішного, потім - І.Самойловича, і впродовж двадцяти років саме тут вітали великого гетьмана І.Мазепу з одним із найбільших християнських свят. У бутність Батурина Гетьманською столицею в день Різдва Христового гетьман Мазепа проводив традиційну генеральну старшинську раду.
7 січня на території Цитаделі Батуринської фортеці вже третій рік поспіль було проведено культурно — мистецький захід “Різдво у Гетьмана”.
На святкуванні відбувались традиційні українські різдвяні дійства. З давніх часів найкращою оздобою українського Різдва було вертепне дійство. Міні — виставу — вертеп показали вихованці дитячого центру Святопокровської церкви під керівництвом митрофорного протоієрея отця Романа. Глядачі побачили різнаманітних персонажів: пастухів, ангела, трьох царів, жида, царя Ірода та його вірного воїна, гетьмана, а також чортика та смерть. Мелодійні дитячі голоси наповнили теплом серця всіх присутніх, які поринули у вир давніх біблійних мотивів.
Про традиції саме батуринського вертепу XVII – XVIII ст. з науковою розвідкою виступила науковий співробітник відділу “Цитадель” Наталія Цапко.
Родзинкою святкування Різдва стала сцена із батуринського вертепу “Залицяння парубка до дівчини” у виконанні наукових співробтників відділу “Цитадель” Марини Хармак та Андрія Батюка. Невід’ємним атрибутом святкування Різдва були також і колядки. Про традиції колядування в Україні розповіла науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи Юлія Блажко. Свято продовжилося дзвінкою колядою у виконанні автентичної групи фольклорно-обрядового ансамблю «Козацька душа».
Батуринці та гості міста, які цього дня відвідали Цитадель Батуринської фортеці, потрапили в атмосферу родинного тепла та різдвяної містерії. А малеча розповідала новорічно — різдвяні вірші, за що отримала солодкі подарунки.
На святковому заході з кожним роком збирається все більше гостей, які отримують неймовірні враження та чудовий настрій.
Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.