У Чернігові на новорічні свята будуть “КОЗУ” водити
І не яку-небудь, а справжню, фестивальну. Адже на 11 січня у Чернігові запланований етнічний міні-фестиваль “КОЗА”.
![](/uploads/6576-m.jpg)
Про це повідомили на прес-конференції організатори фолькльорного міні-фестивалю “КОЗА” керівник ТА “ЧеСтудіо” Леся Федоренко і куратор мистецьких проектів агенції Дмитро Янчук.
За словами Лесі Федоренко по закінченню літнього фестивалю “Зелена сцена” організатори та ініціатори вирішили спробувати свої сили в організації зимового свята. Так виникла ідея проведення зимової “Зеленої сцени” під назвою міні-фестиваль “КОЗА”. З одного боку, це можливість для організаторів попрацювати в екстремальних погодних умовах, а з іншого, подарувати чернігівцям та гостям міста затишне, яскраве та цікаве свято. Це можливість почути щедрівки і колядки, стати свідком цікавим народних різдвяних звичаїв та обрядів.
До участі у міні-фестивалі запрошуються аматорські колективи та театральні студії, студентські та музичні колективи. Головна умова — цікаві та якісно підготовлені святкові номери. Звичайно, що це буде фестиваль не лише фолькльору, будуть і сучасні музичні номери, і театральні постановки, і багато цікавих гостей та сюрпризів.
На сьогодні, за словами організаторів, свою згоду на участь підтвердили київський гурт “Божичі”, який вже знайомий чернігівцям своїми виступами на “Зеленій сцені” та громадська організація з Корюківки, яка презентує “Вертеп” (обрядове дійство за звичаями Полтавської області 18 ст.)
“Українська культура має те багатство, яке хотілось би відроджувати”, - підкреслив Дмитро Янчук. Він також додав, що запрошує всіх, хто бажав би долучитися.
Зимова “Зелена сцена” буде проводитися на Алеї героїв. Вона зігріватиме гостей чаєм з баранками та іншими новорічними ласощами. “Ми будемо старатися обігріти всіх”, - запевнила Леся Федоренко. Вона також додала, що “головне не кількість гуртів та виступів, а якість та душевність без пафосу, по-домашньому затишно”.
Тож нехай погода сприяє цьому міні-фестивалю, щоб чернігівці та гості міста до схочу насолодилися водінням “Кози”, а наступного року “міні” перетворився у великий новорічний зимовий етно-фестиваль.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.