Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 19:32:49

У Чернігові на новорічні свята будуть “КОЗУ” водити

16.12.2013   13:21

І не яку-небудь, а справжню, фестивальну. Адже на 11 січня у Чернігові запланований етнічний міні-фестиваль “КОЗА”.

Про це повідомили на прес-конференції організатори фолькльорного міні-фестивалю “КОЗА” керівник ТА “ЧеСтудіо” Леся Федоренко і куратор мистецьких проектів агенції Дмитро Янчук.

За словами Лесі Федоренко по закінченню літнього фестивалю “Зелена сцена” організатори та ініціатори вирішили спробувати свої сили в організації зимового свята. Так виникла ідея проведення зимової “Зеленої сцени” під назвою міні-фестиваль “КОЗА”. З одного боку, це можливість для організаторів попрацювати в екстремальних погодних умовах, а з іншого, подарувати чернігівцям та гостям міста затишне, яскраве та цікаве свято. Це можливість почути щедрівки і колядки, стати свідком цікавим народних різдвяних звичаїв та обрядів.

До участі у міні-фестивалі запрошуються аматорські колективи та театральні студії, студентські та музичні колективи. Головна умова — цікаві та якісно підготовлені святкові номери. Звичайно, що це буде фестиваль не лише фолькльору, будуть і сучасні музичні номери, і театральні постановки, і багато цікавих гостей та сюрпризів.

На сьогодні, за словами організаторів, свою згоду на участь підтвердили київський гурт “Божичі”, який вже знайомий чернігівцям своїми виступами на “Зеленій сцені” та громадська організація з Корюківки, яка презентує “Вертеп” (обрядове дійство за звичаями Полтавської області 18 ст.)

“Українська культура має те багатство, яке хотілось би відроджувати”, - підкреслив Дмитро Янчук. Він також додав, що запрошує всіх, хто бажав би долучитися.

Зимова “Зелена сцена” буде проводитися на Алеї героїв. Вона зігріватиме гостей чаєм з баранками та іншими новорічними ласощами. “Ми будемо старатися обігріти всіх”, - запевнила Леся Федоренко. Вона також додала, що “головне не кількість гуртів та виступів, а якість та душевність без пафосу, по-домашньому затишно”.

Тож нехай погода сприяє цьому міні-фестивалю, щоб чернігівці та гості міста до схочу насолодилися водінням “Кози”, а наступного року “міні” перетворився у великий новорічний зимовий етно-фестиваль.

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ