Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 липня, 13:35:52

У Чернігові презентували "Свічку у вікні" Джеймса Мейса

20.11.2013   07:40

На засіданні прес-клубу "Ділове слово", організованому Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, була представлена публіцистична збірка відомого дослідника Голодомору, публіциста американського походження Джеймса Мейса "Свічка у вікні", яка вийшла друком у вересні цього року.

Директор Департаменту Андрій Подорван розповів, що даний захід має на меті не тільки ознайомити громадськість зі змістом збірки Джеймса Мейса, а й повідомити про інші заходи, приурочені до 80-х роковин Голодомору. Зокрема, він закликав усіх підтримати акцію "Запали свічку", яка відбудеться у Чернігові біля П'ятницької церкви 23 листопада, та відвідати культурно-мистецький вечір в обласному музично-драматичному театрі.

Збірку "Свічка у вікні" представили директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, кандидат історичних наук Володимир Бойко, який є автором передмови до збірки, та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка Тамара Демченко.

Як зазначив Володимир Бойко, збірка Джеймса Мейса "Свічка у вікні" є своєрідним публіцистичним заповітом автора. Громадянська позиція дослідника не лише не дозволяла йому балансувати на межі брехні і правди та перекручувати факти, а й змусила покласти своє життя на плаху заради визнання світом Голодомору в Україні в 1932-33 роках. Тому директор центру вважає своїм особистим моральним обов'язком усунути несправедливість щодо самого імені Джеймса Мейса. На його глибоке переконання, ім'я цього діяча має стояти поряд з іменами відомих українських істориків.

Тамара Демченко у свою чергу наголосила, що Голодомор українців 1932-33 років серед інших негативних наслідків мав і соціально-економічні. Адже, на її особисту думку, історичний страх, сформований у ті страшні часи та закладений на генетичному рівні, і досі має вплив на українців, наприклад у вигляді відсутності активної громадянської позиції. Тому його подолання є важливим завданням держави, першим кроком у реалізації якого є широке інформування громадськості.

За змістом збірка "Свічка у вікні" - це вісім різножанрових праць. Досліджуючи геноцид українців, Джеймс Мейс у своїх творах торкається й інших дуже важливих тем. Зокрема, висвітлюючи тему журналістської етики, він виказує свою неповагу тим дослідникам Голодомору, які, на його думку, відверто брехали про голод в Україні 1930-х років.

Як основна, так і дотичні теми, порушені у збірці, викликали жваву дискусію на засіданні прес-клубу. Як-то: чи має Російська Федерація як правонаступниця СРСР вибачатися перед Україною. На думку Володимира Бойка, Росія - не Радянський Союз, і вона не вчиняла злочинів проти українського народу у 30-х роках минулого століття. Натомість, набагато важливіше, аби перелік країн, які офіційно визнали Голодомор в Україні геноцидом, поповнювався новими. А позиція вимагання вибачень та очікування грошової компенсації може бути, за його словами, тупиковою та неконструктивною. Під час обговорення пролунала також пропозиція про встановлення у місті пам'ятного знаку, щоб згадка про ті трагічні події тридцятих років навіки залишилася у серцях чернігівців.
 

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради 08:50

Першого липня відбулось завершення 75 сесії Ніжинської міської ради під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів 08:39

У Чернігівському ТІЦ 30 червня відбувся перший випуск "Школи гідів", започаткованої управлінням культури та туризму міської ради в грудні 2019 року з метою підготовки і надання якісних послуг екскурсантам та туристам нашого міста.

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю 08:27

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відкрив чергове пленарне засідання хвилиною мовчання. Спікер зазначив, що війна на сході України не припиняється ні на день. І, на жаль, захищаючи рідну землю, гинуть наші герої, воїни-земляки. В їх числі: Ігор Кістерний уродженець міста Семенівка та Володимир Черненко, родом із села Мамекине Новгород-Сіверського району.

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову 08:20

30 червня завершився період заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівської області.

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі 08:09

Темою робочої зустрічі, яка відбулась днями у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, стали питання надходження до бюджетів єдиного внеску.