Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 червня, 08:14:06

Визначено лауреатів обласної премії ім. М.Коцюбинського

14.08.2013   07:31

Щорічно обласною премією ім. М.М.Коцюбинськогонею відзначають авторів літературних, мистецьких та наукових досягнень.

Ії засновано в 1992 році з метою вшанування пам’яті класика української літератури Михайла Коцюбинського, який тривалий час жив і працював у м. Чернігові, та похований в обласному центрі.

З моменту заснування цією престижною премією відзначено вже понад 100 митців Чернігівщини.

8 червня під головування в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрія Музики відбулося чергове засідання комісії з присудження премії.

Роботи номінантів на здобуття премії, що надійшли до комісії цього року пройшли обговорення у всеукраїнських та регіональних засобах масової інформації.

Під час сьогоднішнього засідання комісія обговорила кандидатури та таємним голосуванням визначила лауреатів обласної премії ім. М.Коцюбинського. Цьогоріч ними стали:

у номінації “Поезія”:

Олександр Степанович Яровий, м.Київ, за книгу “Небесна твердь”;

у номінації “Проза”:

Володимир Іванович Сенцовський, с. Носелівка Борзнянський район Чернігівської області, за книги “Глибинка, повита туманом” та “Лава під каштанами”;

у номінації “Народознавство:

Іван Михайлович Забіяка, м. Київ, за книгу “Епістолярна спадщина Василя Горленка”;

у номінації “Театрально-музичне мистецтво”:

Василь Григорович Нечепа, м. Чернігів, за реалізацію проекту “Уклін тобі, Тарасе”;

у номінації “Декоративне та образотворче мистецтво”:

Ольга Вікторівна Костюченко, м. Чернігів, за відродження і розвиток традиційного чернігівського мистецтва вишивки, вибійки та писанкарства.

Нагородження лауреатів премії традиційно відбудеться 17 вересня у день народження класика української літератури в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського.

Останні новини Чернігівщини

До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).

“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45

Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.

Засуджено мешканця м.Чернігова за розбійний напад на військовослужбовця 16:21

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 32-річного місцевого жителя у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненому в умовахвоєнного стану особою, яка раніше вчиняла розбій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.

Ще три громади області розробляють концепти безбар’єрних маршрутів 15:39

На Чернігівщині триває робота над формуванням комплексної мережі безбар’єрних маршрутів. Крім Олишівської селищної ради, дорожні карти таких проєктів намітили також Гончарівська, Коропська та Парафіївська громади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини