Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 19:26:40

У Чернігові відкрилася виставка унікальних ікон

26.07.2013   07:24

З нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана 24 липня відкрилася виставка “Український іконопис XVIII – поч. XX століть”. На її офіційному відкритті побував в. о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика.

“За словами Президента України Віктора Януковича, хрещення Русі і християнство були і залишаються символом соборності; саме тому ми сприймаємо християнську віру, передусім, як консолідуючу, інтегруючу силу. Твори, які представлені в експозиції, довгий час не були доступні широкому загалу і втратили свій первинний вигляд. Завдяки працівникам музею і реставраторам, які дали їм нове життя, ми маємо чудову можливість побачити цю виставку”, – сказав Юрій Музика.

На виставці представлено 20 зразків іконопису різних художників. Імена деяких авторів полотен невідомі, але, як розповіли працівники музею, більшість з них із Чернігівщини. На іконах зображені різні сюжети, святі, кілька варіантів Богородиці.

Дуже високий рівень цих робіт свідчить про те, що на Чернігівщині працювали професійні обдаровані майстри. Доповнюючи одна одну, ці ікони дають уявлення про основні етапи розвитку українського іконопису за період більш ніж двох століть, одночасно демонструють своєрідні характеристики, сформовані культурним середовищем Чернігівського краю.
 

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ