Вшанування пам’яті преподобного Антонія Печерського у Любечі
23 липня в Любечі відбулися заходи із вшанування 1030-річчя з дня народження преподобного Антонія Печерського та 1025-річчя хрещення Київської Русі.
До святкових заходів долучились керуючий Чернігівською єпархією Української Православної Церкви архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, представники виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, священнослужителі, духовенство, численні паломники з Чернігова, Києва, а також делегація Брагинського району Гомельської області Республіки Білорусь на чолі з настоятелем храму ікони Казанської Божої Матері о. Ростиславом.
У Спасо-Преображенському храмі Владика Амвросій разом зі священнослужителями відслужив Божественну літургію та очолив хресний хід до ближньої печери прп. Антонія Печерського, де відбувся святковий молебень та освячення води.
Символічно, що святкування цих визначних дат відбулося в древньому Любечі, який нині завдяки спільним зусиллям обласної та районної влади, церкви і громадськості відроджується як духовний центр. Адже на виконання Указу Президента України щодо проведення заходів з відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі в області, крім іншого, здійснюються заходи із збереження об’єктів історико-культурної спадщини, утвердження християнських цінностей та єднання суспільства навколо них.
“Чернігівщина, і, зокрема, древній Любеч – це один із осередків зародження православ’я. А введення християнства загалом стало великим поштовхом для розвитку культури не тільки нашої землі, а й європейської цивілізації”, – сказав під час нещодавньої зустрічі із журналістами голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко.
Крім того, облдержадміністрація працює над створенням належних умов для того, щоб люди могли доторкнутися до своїх історичних першоджерел. Адже ще не всі історичні сторінки історії Любеча відкриті. Тривають роботи з розбудови об’єктів історико-археологічного музейного комплексу “Древній Любеч”, серед яких Кам’яниця Павла Полуботка та Ближня печера Преподобного Антонія Печерського.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:20
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19
У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).
Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21
Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.
«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09
У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».
Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16
З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.