Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 травня, 15:04:16

«Чернігів стародавній» підписав угоду про співпрацю з Музеєм історії Десятинної церкви

16.07.2013   08:27Агенцiя

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» підписав угоду про співпрацю з Музеєм історії Десятинної церкви.

Параскева Чернігівська

Параскева Чернігівська

Ця угода сприятиме вдосконаленню організації співпраці з питань історичної та культурної спадщини українського народу, проведення наукової та науково-просвітницької роботи.

Передбачається співпраця з таких напрямів:
— організація та вдосконалення науково-дослідної роботи;
— участь у розробці спільних наукових тем, програм та проектів;
— підготовка, рецензування та видання спільних наукових, науково-практичних, науково-методичних і науково-просвітницьких видань;
— організація та проведення спільних наукових і науково-практичних семінарів, круглих столів, конференцій;
— створення можливостей для проходження наукових стажувань та підвищення кваліфікації наукових співробітників, екскурсоводів;
— організація та проведення спільної науково-просвітницької та інформаційної роботи, зокрема проведення виставок, екскурсій, прес-конференцій;
— обмін науковими і науково-методичними виданнями та інформацією.

Минулого року угоди про співпрацю Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» підписав із Українським інститутом національної пам’яті, Старобілоуським історичним комплексом, Чернігівським Національним педагогічним університетом ім. Т.Г. Шевченка та Чернігівським державним інститутом економіки і управління.

Довідка. Музей історії Десятинної церкви створено 9 квітня 2012 року. Відповідний наказ Мінкультури було видано з урахуванням особливої історико-культурної цінності залишків фундаментів церкви Успіня Пресвятої Богородиці (Десятинної) в Києві та інших археологічних об’єктів VIII—XIX ст., що знаходяться на її території та входять до складу пам’ятки археології національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви», необхідності збереження та популяризації історичного минулого нашої держави, а також з метою належного виконання розпорядження Президента України від 17 вересня 2004 року № 217 «Про музеєфікацію залишків церкви Богородиці (Десятинної) в м. Києві» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 червня 2010 року № 1311 «Про проведення археологічних досліджень та музеєфікації залишків фундаментів Десятинної церкви» на підставі Положення про Міністерство культури України та статті 7 Закону України «Про музеї та музейну справу».

«Чернігів стародавній»

Останні новини Чернігівщини

COVID-19 у Чернігові: показники зменшуються, але повільно

COVID-19 у Чернігові: показники зменшуються, але повільно 15:02

Станом на 18 травня Чернігівська область, як і більшість областей України, знаходиться у жовтій зоні за рівнем епідемічної небезпеки по розповсюдженню коронавірусної інфекції.

Меморіальний захід

Меморіальний захід "Пам’ятаємо! Боремося! Крим — це Україна!" 13:46

Меморіальний захід з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відбувся в обласному центрі за участю голови облдержадміністрації Анни Коваленко, керівництва обласної та міської рад, представників духовенства, ГО «Кримська громада», інших громадських об’єднань, військовослужбовців Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, вихідців з Криму, учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил.

Правоохоронці викрили групу зловмисників, які утримували в неволі два десятки людей

Правоохоронці викрили групу зловмисників, які утримували в неволі два десятки людей 13:35

В спальному районі Чернігова у приватному будинку із заґратованими вікнами правоохоронці припинили діяльність так званого «реабілітаційного центру з ідеологічним одужанням», де проти волі утримувалися два десятки людей віком від 18 до 50-ти років.

За минулу добу рятувальники 7 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

За минулу добу рятувальники 7 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 13:20

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 2 пожежі в житловому секторі громадян.

За 4 місяці рахунок держави поповнився на майже 24 мільйони гривень

За 4 місяці рахунок держави поповнився на майже 24 мільйони гривень 13:13

«Гаманець» держави поповнюється з різних джерел, зокрема рахунком оплати відповідних послуг, обов’язкових щомісячних платежів, а також через накладені за вчинення адміністративних правопорушень штрафи.