Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 20:51:43

“Як подружитися з Чакалкою”?

14.03.2013   08:08Агенцiя

Так називається прем’єра, що відбулася в Чернігівському театрі ляльок

Дитяча книжка “Стефа і її Чакалка” народилася з тих історій, які письменник Іван Андрусяк і батько трьох дітей вигадував для своєї наймолодшої донечки Стефи. Під час презентації книжки в Чернігові письменник познайомився з художнім керівником Чернігівського обласного театру ляльок Віталієм Гольцовим, який запропонував авторові написати п’єсу, щоб згодом поставити її на сцені Театру ляльок.

Робота тривала понад рік. Іван Андрусяк кілька разів переробляв свою книжку, а в результаті народилася динамічна вистава “Як подружитися з Чакалкою?”, яку можна сміливо рекомендувати для сімейного перегляду. Прем’єра вистави нещодавно відбулася в Чернігівському обласному театрі ляльок імені О. Довженка.

Чакалка – казкове страшидло з роду бабаїв, якими зазвичай лякають своїх неслухів і вередунів батьки. Мовляв, прийде страшна Чакалка й забере маленького бешкетника до лісу. Одного разу така історія сталася з дівчинкою Стефою, котра разом із іншими дітлахами потрапляє в мішок до Чакалки. Виявляється, чудовисько забирає неслухів, щоб вони навчалися в казковій лісовій школі “чакалок і бабаїв”. Дітлахи намагаються втекти й знову потрапляють у пригоди, які з добрим гумором змальовує автор.

– Чакалку я не вигадав. Це – казковий персонаж, який існує на Слобожанщині, звідки родом моя дружина. Саме її в дитинстві Чакалкою й лякали, – розказав Іван АНДРУСЯК. – Я ж гуцул, родом із Карпат, у нас там свої герої. Так, мені розповідали про Шмаркату Бабу, яку треба поцілувати, коли вперше переїжджаєш Кутський міст через річку Черемош, – із містечка Кути до містечка Вижниця. Я її чомусь страшенно боявся й намагався зрозуміти – як же вона буде знати, що я їду вперше? За фахом я філолог і люблю смачні слова. Тож спочатку я смакував саме слово “чакалка” і досмакувався до того, що з’явився вірш, а вже потім – казка.

На прем’єру вистави “Як подружитися з Чакалкою?” письменник Іван Андрусяк завітав з дружиною і донькою Стефою, якій нині вже десять років. Отож маленькі глядачі мали нагоду поспілкуватися з автором, а їхні батьки – придбати книжку “Стефа і її Чакалка” з автографом. А перед початком виставки Іван Андрусяк порадив дітлахам: “Якщо ви чогось боїтеся – спробуйте посміятися з цього! Адже ключовий момент цієї історії такий: проблеми з плачем нагромаджуються, а долаються зі сміхом”.

Нову виставу в Чернігівському театрі ляльок створювали: режисер Віталій Гольцов, художники-лялькарі Тетяна та Василь Виходцевські, музичне оформлення підготував Євген Семенюк, танці поставив Артем Вінтовка. “Оживили” казкових персонажів артисти: Ніна Засько, Тамара Булавіна, Олена Денисенко, Юрій Нікітін, Антон Шеремок, Олександр Олійник.

http://day.kiev.ua/uk/article/kultura/yak-podruzhitisya-z-chakalkoyu

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.