Відбулося урочисте нагородження лауреатів цьогорічної премії імені Леоніда Івановича Глібова
У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського урочисто нагородили лауреатів цьогорічної премії імені видатного українського письменника-байкаря, педагога та громадського діяча Леоніда Івановича Глібова.

Вели це прекрасне свято - головний редактор журналу "Літературний Чернігів", очільник Літературної спілки "Чернігів", голова журі Михась Ткач та заст. директора музею-заповідника М.Коцюбинського з наукової роботи Наталія Коцюбинська.
На церемонію нагородження завітала практично вся чернігівська літературна й мистецька еліта. Говорили гарно й зворушливо. І атмосфера в залі була щирою, невимушеною. Власне, йшлося не лише про класика української літератури, який тривалий час мешкав і працював на Придесенні (автора знаменитих байок, творів для дітей та пісні "Стоїть гора високая", в якій поет прославив краєвиди Седнева та річечку Снов); не тільки про заслуги нинішніх лауреатів (цілком справедливі). Звучали пропозиції щодо нового, достойного пам'ятника Леоніду Глібова, створення в Чернігові його музею, ґрунтовного й ошатного видання спадщини Леоніда Івановича.
Першим почесний диплом лауреата з рук Михася Ткача отримав директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, правнук класика - Ігор Коцюбинський (якого відзначено за упорядкування книг зі спадщини Михайла Коцюбинського та його нащадків, надрукованих в останні роки). Ігор Юлійович скромно зауважив, що це - заслуга всього колективу музею. Попереду - немало цікавих планів. Зокрема, підготовлено до друку двотомник поезії та прози письменників Чернігівщини - лауреатів премії імені М. Коцюбинського. Вітаючи сина, педагог Антоніна Іллівна Коцюбинська сказала, що зараз ним би щиро пишався батько - Юлій Романович Коцюбинський, колишній директор музею. Адже й нині музей М. Коцюбинського відомий далеко за межами Придесення та України, як оаза високої духовності, культури та справжнього патріотизму.
Немало добрих слів і буквально овації прозвучали на адресу відомого письменника з Луцька, Шевченківського лауреата Василя Слапчука, нагородженого за роман "Дикі квіти". Після тяжкого поранення в Афганістані кожен прожитий день для нього - це подвиг. Однак Василь Дмитрович мужньо долає всі життєві негаразди й створює надзвичайно талановиті і людяні книжки. А ще - він постійний учасник багатьох літературно-мистецьких проектів, започаткованих у Чернігові. Нагороду для свого духовного побратима Василя Слапчука, як керівник громадської організації "Чернігівський інтелектуальний центр" (членом правління якої є й знаний літератор із Волині), одержав письменник і журналіст Сергій Дзюба (до речі, минулорічний лауреат премії імені Леоніда Глібова).
Також голова журі Михась Ткач нагородив чернігівського письменника і журналіста "Українських новин" Владислава Савенка (за поетичну збірку "Заповіді любові" та громадську діяльність), письменника, доцента Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Василя Буденного (за твори для дітей "Рано-вранці на зорі" та "Вундеркінди з нашого під'їзду"). Серед цьогорічних лауреатів - і Чернігівський академічний Народний хор обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм та його художній керівник і головний диригент, Заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур, відзначені за збереження музичної спадщини, традицій українського народу, популяризацію та високохудожнє виконання народних пісень і танців.
Як завжди, чудово виступив голова обласної організації Національної спілки письменників України, головний редактор газети "Гарт", відомий письменник, Шевченківський лауреат Дмитро Іванов. А завершилося свято концертом у виконанні артистів Чернігівського академічного Народного хору.
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.