Як музиканти концесії "ПерсонА 38" працюють над рок-оперою "Стіна"
Музично-драматична концесія “ПесонА 38” продовжує роботу над створенням рок-опери “Стіна”. До вашої уваги інтерв’ю з кількома музикантами концесії, а саме Андрій Шенгерей (бас-гітара, художній керівник концесії), Андрій Галамага (соло-гітара), Валентин Гут (клавіші).

– Чи є у тебе досвід роботи у великому колективі і наскільки складно або легко тобі працювати в “Персона 38”?
А.Ш.: Працювати не складно, у нас сформований хороший колектив. Ми практично завжди знаходимо спільну мову, хоча іноді хтось з учасників свій характер показує.
А.Г.: Досвід роботи є, я працював у філармонії, в декількох великих колективах, тому мені легко працюється в концесії “ПерсонА 38”.
В. Г.: Найбільшим колективом в якому я працював є “ПерсонА 38”. Я не бачу ніяких труднощів для свого розвитку в цьому колективі.
– Які труднощі виникають при створенні музичної частини рок-опери?
А.Ш.: У порівнянні з оригінальним студійним альбомом “The Wall”, наша версія прозвучить сучасніше, потужніше, цікавіше. У процесі написання партитур виникає проблема аранжування. Для того щоб твір став сучасним та цікавим для слухача треба зробити якісні партитури, які б відповідали оригіналу, однак звучали більш динамічно.
А.Г.: Основною складністю я вважаю наявність в постановці 90-го року (Берлінський концерт. – авт.) Роджера Уотерса симфонічного оркестру. У нас в даний момент немає симфонічного оркестру.
В.Г.: Найбільша складність для мене як для клавішника – це підібрати певний звуковий ефект для композиції, тому що більшість людей, які прийдуть слухати наш продукт хочуть почути те що вони вже чули в 79-му році (студійний альбом – авт.) або в 82-му році у фільмі Алана Паркера (“The Wall” – авт.). Дуже важливим є процес опрацювання моїх партій.
– Які композиції ти вважаєш найбільш складними?
А. Ш.: Ті, в яких використовується багато гітарних ефектів, наприклад “Don’t live me now”, “Empty Spaces”.
А.Г.: Композиції з участю хору. Для мене складно точно вивчити гітарні соло, хоча я не назвав би Девіда Гілмора великим техніком.
В.Г.: Найскладніша композиція, на мій погляд, є “The Trial”. Оскільки в створенні цієї композиції приймав участь цілий симфонічний оркестр, а повторити це звучання на синтезаторах і за допомогою скрипки досить не просте завдання.
– Які на твій погляд найцікавіші композиції в даній рок-опері?
А. Ш.: Всі, тому як вони пов’язані між собою. Це переживання головного героя від початку до кінця, вони у своєму роді всі унікальні.
В.Г.: Для слухача – “Another brick in the wall. part II ”, тому як вона є найбільш відома. Для мене “Don’t live me now”, вона просто божественна, я навіть не знаходжу потрібних слів щоб описати її.
– Ким ти себе бачиш у найближчі п’ять років? Твої творчі плани?
А. Ш.: Підвищити рівень музичної освіти, самоосвіти. Хочу спробувати себе в якості композитора і аранжувальника.
А.Г.: Працювати над собою і музикою. Приймати участь у нових музичних проектах.
В.Г.: Оскільки я навчаюся в 11-му класі ЗОШ № 3, мені доведеться залишатися в Чернігові, що б отримати вищу освіту і продовжувати роботу в музично-драматичного концесії “Персона 38”. Змінювати колектив я не хочу, тому що мені цікаві всі наші проекти. У планах придбати новий синтезатор та електро-орган.
Прес-секретар МГО ЦПМ “Апельсин” Лук’янов Дмитро
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.