Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 травня, 15:02:15

Унікальна книга презентована в Чернігові

28.02.2013   08:36Агенцiя

Унікальна вона тим, що повість і оповідання, опубліковані в ній, повністю присвячені жителям одного села, які вже всі пішли з життя. Таким чином книга водночас і художня, і документальна – це, можна сказати, духовний пам’ятник односельцям автора – Миколи Гриценка.

Микола Гриценко

Микола Гриценко

Щороку в кожній області України зникають по кілька невеликих сіл і хуторів. Зникають цілі світи. Але в даному випадку – вже можна бути впевненим – збережеться частка духу тих людей, які жили в рідному селі автора цієї книги. Власне, це навіть частина села – як там кажуть, «куток», під назвою Самар. Звідси й назва книги «Самар і я». У назві подвійний смисл: по-перше, себе має на увазі Микола Гриценко – прозаїк і поет, журналіст, який 17 років пропрацював у сфері телебачення, в тому числі на рідній Сумщині – тоді й почав втілювати в художній прозі образи своїх земляків.

Микола Гриценко походить з села Тимченки Сумської області, а Самар – це частина Тимченків, але умовно вважалася окремою. Це для автора справжня «Земля обітована», тому в назві книги звучить ще й слово «Самарія» – одна з місцевостей святої землі – Палестини. Таке ставлення письменника до малої батьківщини проявляється навіть в оформленні щойно виданої книги.

Торік пішов з життя останній самарянин – герой книги. І залишаються тепер твори Миколи Гриценка ніби пам’ятником односельцям. Наприклад, зібрані зразки живої народної мови. Оскільки життя українського села взагалі мало відображене в сучасній літературі, то тим більшої уваги заслуговує книга і її автор.

http://chodtrk.com.ua/?p=8318

Останні новини Чернігівщини

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ "Чернігівський автозавод" 14:11

Під час робочої поїздки до Чернігівської області 12 травня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ «Чернігівський автозавод».

"Велике будівництво": Реконструкція мосту через річку Остер 13:54

На Чернігівщині продовжується оновлення доріг в рамках реалізації програми Президента України "Велике будівництво".

На Чернігівщині стартували навчання тероборони: організаційне ядро розгортає бригаду

На Чернігівщині стартували навчання тероборони: організаційне ядро розгортає бригаду 13:40

12 травня в Чернігівській області розпочались планові двотижневі навчальні збори з територіальної оборони, в яких беруть участь 2000 військовозобов’язаних оперативного резерву 2 черги та резервістів 119 окремої бригади територіальної оборони оперативного командування «Північ».

СК

СК "Мена" – володар Суперкубку області 13:35

Пандемія Covid-19 вносить свої корективи в повсякденне життя, внесла вона корективи і у футбольний календар. Лише у травні цього року отримала шанс відбутися боротьба за Суперкубок Чернігівської області з футболу.

Сергій Шкарлет: Підготовка у профтехах має проходити за новими освітніми стандартами, тож треба прискорити їх оновлення

Сергій Шкарлет: Підготовка у профтехах має проходити за новими освітніми стандартами, тож треба прискорити їх оновлення 12:56

12 травня перебуваючи у складі делегації в межах робочої поїздки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до м. Чернігів, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування та ознайомився з роботою закладу.