Штраф за “незаконну” ялинку – від 190 до 1800 гривень
Лісові чарівниці – ялинка з сосною – неодмінні супутниці новорічно-різдвяних свят. А про те, щоб радували вони нас своєю живою зеленою красою, подбали працівники лісового господарства, які турботливо, з любов’ю ростили ці деревця. Одну з новорічних плантацій у Городнянському держлісгоспі відвідали і наші кореспонденти.
А ще ж побували на передсвятковій прес-конференції у обласному управлінні лісового і мисливського господарства. Хіба ж можна уявити різдвяно-новорічні свята без неодмінного їх атрибуту і головної окраси – стрункої ялинки або ж сосни? А щоб з маленької насінини виростити ніжну і величну красуню, лісівникам ой як треба потрудитися, адже кожне деревце вимагає копіткої праці, ретельного догляду, людської любові.
Всі 11 держлісгоспів області активно готувалися до чергового новорічного сезону. Найбільше ж ялинок планують реалізувати Холминське, Семенівське, Корюківське, Городнянське, Добрянське, Остерське лісові господарства. В якій кількості, за якими цінами і за якими правилами – ось про це і йтиме мова на вже традиційній передноворічній прес-конференції в обласному управлінні лісового і мисливського господарства.
Всього планують продати до 2,5 тисяч зелених красунь. І хоча попит на них поки що порівняно невеликий, 350 дерев уже знайшли своїх господарів (переважно на півдні країни). Коштує таке дерево від 100 до 150 гривень – в залежності від розміру та вартості горщика. Важливий момент – така собі своєрідна паспортизація дерев. Кожне отримує свій “документ” – електронний чіп, який являє собою пластикову бірку з унікальним номером і закріплюється на стовбурі.
Спеціалісти стверджують, що завдяки цій новації зменшилась кількість незаконно зрубаних ялинок. А дієвим способом виявлення порушників стали спільні рейди працівників лісової охорони і органів внутрішніх справ.
Штрафні санкції за незаконне вирубування новорічних ялинок визначаються відповідною постановою Кабінету міністрів України і становлять з урахуванням індексації і збільшення у передноворічний період існуючих тарифів приблизно від 190 до 1800 гривень за одне хвойне дерево в залежності від діаметра пня.
І наостанок зазначимо, що реалізація ялинок у пунктах продажу області і найбільш пожвавлених автотрасах відкрита. І держлісгоспи вже відправили споживачам ялинок і сосен більше 20 тисяч на суму понад 720 тисяч гривень.
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.