За державну зраду та колабораційну діяльність судитимуть колишнього службовця ДСНС з Луганщини
Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира відділення частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Луганській області за фактами державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Розслідуванням встановлено, що службовець цивільного захисту, маючи проросійські погляди та бажаючи допомогти окупаційній адміністрації створити систему органів державної влади, перейшов на бік ворога в період збройного конфлікту й надав добровільну згоду на співпрацю з окупаційною владою рф. Вступивши у злочинну змову з представниками держави-агресора, чоловік погодився на їх пропозицію зайняти псевдопосаду «командира отделения мчс лнр» в незаконно створеному воєнізованому формуванні «62 самостоятельная государственная пожарно-спасательная часть мчс лнр».
Обіймаючи псевдопосаду, обвинувачений добровільно виконував свої функціональні обов`язки та займався протиправною діяльністю в інтересах окупаційної влади, забезпечуючи тим самим становлення і зміцнення новоствореного воєнізованого формування на окупованій території України.
Досудове розслідування здійснювалося слідчим відділом Управління СБУ в Чернігівській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Останні новини Чернігівщини
Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34
З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.
Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09
На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.
Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52
Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».
У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21
У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.