«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного
19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».
19 серпня 2023 року над драмтеатром у центрі Чернігова вибухнув російський «Іскандер». В закладі проходила зустріч військових і виробників дронів. Внаслідок ракетної атаки загинули 7 людей, ще 214 отримали травми.
Як відбувалася ця зустріч, хто її погоджував, хто міг надати ворогу інформацію про неї, хто з російських командирів міг віддати наказ про атаку, який конкретно російський підрозділ міг її втілити? Відповіді на ці питання шукала команда проєкту. Журналісти розбиралися в тому, що трапилось, заглиблюючись у дрібниці й документи, а також поспілкувався з командирами трьох російських ракетних бригад, які можуть бути відповідальними за удар по драмтеатру. Над документальним проєктом спільно працювали команди департаменту розслідувань Суспільного та Суспільне Чернігів.
Автор фільму «Трагедія в Драмі» Андрій Тіток розповідає, як створювався проєкт:
«Ця історія — це мій особистий біль. Я не втратив там нікого з рідних, але був біля драмтеатру невдовзі після удару та бачив загиблих. Десь за пару тижнів після того, як вщух потік новин щодо цієї трагедії, я почав обговорювати з шеф-редакторкою Аллою Скорик можливість розповісти більше, ніж у новинах. Було дуже багато питань без відповідей, на яких спекулювали певні діячі, тож мені хотілося внести ясність.
Цей фільм — спільна робота з колегами із департаменту розслідувань Суспільного. Це виключно позитивний досвід, який багато чого мене навчив. У цьому велика заслуга Інни Білецької, Алли Садовник, режисера Владислава Васильченка. Ми дуже багато обговорювали сценарій, доопрацьовували його. Інна й Алла допомогли мені розібратися з організацією заходу у драмтеатрі. Робота тривала чотири місяці. Як на мене, ми змогли настільки розібрати цю історію на молекули, наскільки це можливо. Найголовніше, на мою думку, що ми змогли зробити — окреслити винних і відповідальних. Винні — це виключно представники збройних сил росії».
Проблематику документального проєкту «Трагедія в Драмі» коментує шеф-редакторка редакції розслідувань Суспільного Інна Білецька:
«Ракетний удар по драмтеатру у Чернігові, попри щоденні численні атаки росіян на різні українські міста, набув великого резонансу. Виправдовуватись довелося і владі, і волонтерам. І ті й інші, безперечно, відповідальні за проведення військового заходу у центрі міста. Та чи можна вважати їх винними? У розслідуванні його автори доводять, що росіяни навмисне спланували атаку таким чином, щоб вразити не військову ціль, якою могла б вважатися закрита зустріч виробників дронів та військових, а якомога більшу кількість цивільних. Це ґрунтовне кількамісячне дослідження жахливої трагедії, яке, окрім іншого, порушує питання необхідності розробки Україною нових безпекових алгоритмів», — каже Інна Білецька.
Невдовзі фільм-розслідування «Трагедія в Драмі» побачать і телеглядачі Суспільного. Телевізійна прем’єра запланована на 30 квітня.
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).