Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 травня, 19:52:06

Переселенці і ветерани війни: що пропонує служба зайнятості

16.04.2024   13:15Агенцiя

Продовжуємо інформувати роботодавців, переселенців та ветеранів про можливості та ресурси служби зайнятості. Черговий «круглий стіл» за участю громадян цих категорій, а також представників місцевої влади, служби зайнятості та соціальних партнерів відбувся в Менській міській раді під головуванням директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник.

«З початком повномасштабного російського вторгнення життя українців розділилося на до та після. Дехто вимушений був покинути рідні домівки і шукати прихистку в інших регіонах України, хтось став на захист Батьківщини, згодом був демобілізований і нині адаптується до мирного життя. Всі ці люди потребують особливої підтримки держави», - сказала Людмила Ключник. Отже, що їм пропонує служба зайнятості:

- підбір підходящої роботи;

- здобуття нової професії, яка користується попитом на ринку праці, чи підвищення кваліфікації для зареєстрованих безробітних. Для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти в ЦПТО ДСЗ;

- ваучер на навчання для громадян, не зареєстрованих у службі зайнятості як безробітні;

- гранти на створення або розвиток власної справи. За програмою «Власна справа» можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн; за програмою «Грант для ветеранів», яка розрахована на учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей, надаються гранти до 1 млн. грн. Розмір грантової допомоги залежить від кількості створених робочих місць.

Водночас для роботодавців діють компенсаційні програми за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій та за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.

Як започаткувати і розвивати бізнес під час війни розповів місцевий підприємець Василь Кондаков, який торік у Мені відкрив швейну фабрику "MAGOLD". Саме це підприємство під час робочої поїздки на Менщину відвідала директорка обласного центру зайнятості. Спеціалізується "MAGOLD" на пошитті трикотажних виробів (футболок, спортивних костюмів, піжам, халатів), постільної білизни, спецодягу. За словами власника фабрики, задля втілення своєї мрії в реальність він використовує всі можливі ресурси. Відкрити цей бізнес стало можливим, зокрема і завдяки отриманому гранту від міжнародної організації. Активно співпрацює місцевий підприємець і зі службою зайнятості. За її сприяння на підприємстві було укомплектовано 5 вакансій. Крім того, Василь Кондаков скористався ще однією послугою служби зайнятості, яка дозволяє йому економити кошти. За створення нових робочих місць і працевлаштування на них трьох працівників з числа зареєстрованих безробітних підприємець отримує компенсацію єдиного внеску.

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.