Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 травня, 20:34:08

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану

15.04.2024   17:11Агенцiя

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Так, у лютому 2022 року прокуратура виявила, що частина земель парку незаконно передана службовими особами районної державної адміністрації у приватну власність фізичних осіб та юридичної особи для ведення садівництва. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість).
Земельні ділянки відносились до земель державної власності для лісогосподарського призначення в межах об’єкта природно-заповідного фонду, тому розпорядження районної державної адміністрації було прийняте всупереч п. п. г, ґ ч. 4 ст. 84, ст.ст.43-46, ч. 2 ст. 56 Земельного кодексу України.
Виділення земельних ділянок у власність та подальшого використання її для ведення садівництва передбачає за собою подальше розорювання земель, що призведе до знищення багатого флористичного складу земель, у тому числі видів рослин, занесених до Червоної книги України; зменшення рідкісних і зникаючих видів тварин, що охороняються на різних рівнях; перешкодить ефективному розвитку туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності заповідного комплексу.
У зв’язку з чим, Козелецька окружна прокуратура звернулась до суду із позовами, в яких вимагала повернути державі незаконно передані у власність земельні ділянки площею по 0,12 га, що знаходяться в лісовому масиві на території регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» та скасувати державну реєстрацію прав на незаконно виділені земельні ділянки.
Козелецький районний суд Чернігівської області погодився з доводами прокурора та в повному обсязі задовольнив вже 4 таких позови про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні земельними ділянками, наданими в межах РЛП "Міжрічинський", шляхом скасування рішень про державну реєстрацію прав на них за громадянами, та зобов’язав повернути земельні ділянки на користь держави.

 

  Козелецька окружна прокуратура
 

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.