Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 03:39:46

Система mhGAP спрямована і на вчасну діагностику ментальних розладів, і на побудову довірливої комунікації з пацієнтами, — сімейна лікарка Раїса Коробейнікова з Чернігова

03.04.2024   14:22Агенцiя

Щоб ментальна допомога стала максимально доступною, в Програму медгарантій було додано пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». А спеціальну підготовку за системою Mental Health Gap Action Programme проходять не лише сімейні лікарі, а й педіатри, терапевти, медсестри, медбрати, фельдшери, працівники екстреної медичної допомоги.


    «Розладів ментального здоров’я і до повномасштабного вторгнення було достатньо. Але тепер з кожним місяцем їхня кількість зростає. Нині близько третини усіх звернень пов’язані саме з психологічним станом. І йдеться не тільки про тривожність або труднощі з концентрацією. З’являються фізичні симптоми, яким немає пояснень, адже за результатами проведених обстежень – біологічно організм у нормі», – розповідає Раїса Коробейнікова, сімейна лікарка з КНП «Чернігівський районний центр ПМСД».

Пані Раїса вже 34 роки піклується про пацієнтів і як ніхто інший знає: добрі аналізи зовсім не означають, що скарга людини більше не потребує уваги. І на власному досвіді впевнилася, що психологічна допомога має завжди бути поруч – доступною і зрозумілою для кожного, хто її потребує.

    «Саме тому я залюбки пройшла курс mhGAP. Ця програма ВООЗ спрямована і на вчасну діагностику ментальних розладів, і на побудову довірливої комунікації з пацієнтами. Люди остерігаються психотерапевтів і психіатрів. А от медичні працівники первинної ланки мають вищу довіру та не викликають неприємних асоціацій – отже, і звертатися до нас будуть більше людей», – впевнена лікарка.

Щоб ментальна допомога стала максимально доступною, в Програму медгарантій було додано пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». А спеціальну підготовку за системою Mental Health Gap Action Programme проходять не лише сімейні лікарі, а й педіатри, терапевти, медсестри, медбрати, фельдшери, працівники екстреної медичної допомоги.

    «Ми також вчилися, як запобігати власним проблемам, пов’язаним з професійним вигоранням. Після курсу у мене значно зросла впевненість у собі та свої навичках, а також підвищилася компетентність у роботі з пацієнтами, які потребують ментальної підтримки. Стало легше визначити наявність чи відсутність розладу, розпізнати його. І чим більше фахівців зможуть надавати кваліфіковану допомогу, тим стійкішим буде наше суспільство під час війни та після неї», – впевнена Раїса Коробейнікова.

Нагадаємо, що після навчання mhGAP сімейний лікар не стає психіатром. Якщо під час прийому стає зрозуміло, що ситуація поза межами компетенції «первинки», то медик перенаправить пацієнта до вузького спеціаліста.

Програма впроваджується за підтримки Міністерства охорони здоров'я України. Масштабування навчання відбувається в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” за ініціативою Олени Зеленської.

За інформацією Національної служби здоров’я України
 

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини