Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 квітня, 09:39:41

USAID відновлює доступ до якісної лабораторної діагностики для 30 000 жителів Чернігівської області

02.04.2024   12:57Агенцiя

Центр первинної медичної допомоги (ЦПМД) у Бобровиці на Чернігівщині є важливим осередком з надання життєво необхідних медичних послуг для жителів Бобровицької та Новобасанської територіальних громад. У 2022 році Бобровицький ЦПМД охопив близько 60 000 візитів пацієнтів з 54 населених пунктів області через свої 29 локацій.

Та внаслідок повномасштабного російського вторгнення й часткової окупації регіону деякі заклади охорони здоров’я Бобровицького ЦПМД зазнали значних втрат через руйнування приміщень, знищення й пошкодження медичного обладнання та крадіжку майна. Після деокупації надання деяких медичних послуг, зокрема і лабораторних, було перервано. Тож, аби забезпечити мінімальний доступ до медичної допомоги, амбулаторії, розташовані на деокупованих територіях, були устатковані обладнанням з інших амбулаторій ЦПМД. Однак це рішення було тимчасовим, адже воно обмежило доступ до послуг у тих лікарнях, де це обладнання було взяте.
Для подолання викликів, що постали внаслідок війни, Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» через свою Відкриту грантову програму підтримав відновлення доступу до лабораторної діагностики та підвищення комфорту пацієнтів і лікарів у 4 амбулаторіях Бобровицького ЦПМД, профінансувавши закупівлю:
•    Медичного обладнання: автоматичних гематологічних аналізаторів, імунофлуоресцентних аналізаторів крові, автоматичних аналізаторів швидкості осідання еритроцитів, міні-електрокардіографів, аналізаторів холестерину, офтальмоскопів з отоскопами, глюкометрів, медичних кушеток та медичних крісел;
•    Офісного обладнання: багатофункціональних пристроїв (принтер-ксерокс-сканер), комп'ютерів, кондиціонерів, офісних крісел, шаф, стелажів, столів та іншого.
Оновлене обладнання збільшить доступність лабораторних послуг у сільських районах області та зменшить час отримання результатів діагностики. А своєчасна діагностика, зрештою, покращить результати лікування та зменшить кількість випадків пізніх виявлень неінфекційних та інших захворювань.
Ця ініціатива не лише відновила доступ 30 000 жителів Бобровицької та Новобасанської територіальних громад до якісної лабораторної діагностики, яка оплачуються державою в межах Програми медичних гарантій, але й збільшила потужності ЦПМД з надання безперервної медичної допомоги для місцевого населення в умовах війни.
В результаті програми, більше гарантованих державою медичних послуг та, зокрема, лабораторних досліджень доступні місцевим мешканцям в 4 абулаторіях Бобровицького ЦПМД за адресами:
Бобровицька амбулаторія, м. Бобровиця, вул. Олега Бичка, 1
Нова басань, амбулаторія, с. Нова Басань, вул. Шевченка, 34
Амбуталорія в Новому Бикові: с. Новий Биків, вул. Центральна, 4
Кобижчанська амбулаторія: с. Кобижча, вул. Незалежності, 28


Довідка. Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров‘я» — це шестирічний проєкт, спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоров’я України за фінансового сприяння уряду США. Мета Проєкту полягає у сприянні розбудови прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя, здатної задовольняти актуальні потреби народу України. Шляхом підтримки медичної реформи на всіх рівнях та цифрової трансформації охорони здоров’я, Проєкт сприяє боротьбі з корупцією в медичному секторі та покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг. Після початку повномасштабного вторгнення росії Проєкт також сфокусував свою діяльність на стабілізації та відновленні системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медичних послуг для кожного українця, зменшення рівня захворюваності та зміцнення стійкості системи у протистоянні викликам війни.

 

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини