Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 квітня, 10:02:46

Як відбудовуються громади Чернігівщини в умовах браку коштів – результати дослідження

02.04.2024   12:31Агенцiя

Громади Чернігівщини недоотримують податкових надходжень, через що значно скоротилися місцеві бюджети. В результаті органам місцевого самоврядування не вистачає коштів на відбудову та облаштування укриттів у закладах освіти. Про це управлінці громад Чернігівської області розповіли аналітикам Центру спільних дій у межах дослідження “Громади воєнного часу. Витривалі та спроможні”.

Ситуація з бюджетом-2024 подекуди критична настільки, що начальниця фінансового управління однієї з міських громад, що постраждали від бойових дій, сумнівається, чи буде можливість виплачувати заробітну плату в другому півріччі 2024 року.
Як зазначають працівники місцевих рад, у 2022-2023 роках вся область була віднесена до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії. Власники та користувачі земельних ділянок отримали дозвіл не сплачувати земельний податок та орендну плату за землю, тож громади втратили відповідні надходження.
Додаткових втрат місцеве самоврядування Чернігівської області зазнало від передачі частини податків на доходи фізичних осіб (ПДФО) із місцевих бюджетів до державного. Мається на увазі “військовий” ПДФО – податок з грошового забезпечення військовослужбовців, який спрямовувався до громад, в яких знаходилися військові частини. Місцеві управлінці вказують на те, що зараз вони позбавлені ресурсів, які могли б використати на відновлення, будівництво укриттів та підтримку Сил оборони.
За словами заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів влади однієї з деокупованих сільських громад, майже всі укриття вони ремонтували або будували коштом “військового” ПДФО. При цьому громада постійно допомагала армії: “Ми ремонтували приміщення, де жили військові, закуповували все необхідне для тих, хто виїжджав на виконання бойових завдань на Схід. А потім все це забрали”, – констатує заступник сільського голови.
Щоб компенсувати відсутні податкові надходження, місцеве самоврядування почало розвивати міжнародну співпрацю. Різні недержавні організації та благодійні фонди, а також іноземні муніципалітети тісно співпрацюють з українських громадами. Наразі вони спільно реалізовують низку проєктів – від гуманітарної допомоги до розвитку бізнесу і створення хабів соціальної та психологічної допомоги.
Детальніше дізнатися про те, якою на сьогодні є ситуація у громадах Чернігівської області та решти регіонів України можна у дослідженні Центру спільних дій за посиланням.
З 15 листопада 2023 року по 17 січня 2024 року Центр провів масштабне дослідження стійкості громад під час війни: 60 напівструктурованих інтерв’ю з представниками ОМС і кабінетне дослідження стратегічних документів територіальних громад, яке передбачало оцінку та аналіз ефективності стратегій розвитку, планів відновлення та/або їх проєктів. Центр спільних дій зберігає анонімність учасників дослідження задля їхньої безпеки.
 

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини