Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 лютого, 10:04:00

«Влупи пушкіним по ру*ні». За місяць у Чернігові зібрали 2,6 тонни російських книг: кошти передали на закупівлю дронів для військових

29.03.2024   18:37Агенцiя

2,6 тонни російських та російськомовних книг зібрали у Чернігові в межах акції «Влупи пушкіним по ру*ні», яку оголосили в освітньо-культурному Гончаренко центрі в лютому. Зібрані у просторі книги віддали на переробку, а виручені кошти передали на закупівлю дронів для військових.

За словами директора простору Олександра Ясенчука, акція зі збору російських та російськомовних тривала більше місяця одразу в 12 містах України, серед яких і Чернігів.

«Російська культура, а отже й література, завжди була в одному візку з російським месіанізмом – з його болісним очікуванням і проповідуванням особливої місії російського народу та його творінь, наслідком якого стали Буча і Ягідне, Маріуполь і прикордоння Слобожанщини, десятки засланих у Сибір народів, десятки знищених народів Кавказу, і несуть числа злочинам москви. Аби допомогти українцям очистити полиці домашньої бібліотеки від російської культури, а водночас — допомогти українським військовим, ми провели акцію у 12 Гончаренко центрах в різних куточках України», — ділиться Ясенчук.

Зібрані у просторі книги здали на переробку: за 2,6 тонни книг вдалося заробити більше десяти тисяч гривень. Їх передали на закупівлю дрона, який допомагатиме військовим на фронті.

«Акція тривала з середини лютого — за цей час чернігівці принесли 2,6 тонни книг. Були серед них і старі радянські видання, збірки Леніна, російських письменників. Траплялися також більш сучасні книги, видані вже за часів незалежності, але написані російською мовою. Все це ми здали на макулатуру, вийшло заробити 10 тисяч гривень для наших військових», — коментують організатори акції.

Там також зазначають: аби ще більше чернігівців могли очистити свої полиці від  «ленінів» і КО, акцію продовжили безстроково.

«Ми і надалі збиратимемо російські книги у просторі, тож закликаємо чернігівців долучатися до акції та приносити книги, яким вже давно не місце в домашніх бібліотеках. Допомогти військовим можна і просто задонативши», — додають у Гончаренко центрі Чернігів.

Точка збору книг працює за адресою вул. Шевченка, 9 (Гончаренко центр Чернігів). Приносити книжки можна з понеділка по суботу з 10:00 до 18:00. З будь-яких питань щодо акції можна звертатися за телефоном +38 067 276 17 15.

Додамо, Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього.
 

Останні новини Чернігівщини

Як допомогти звільненим з полону та їхнім родинам адаптуватися без стресу та повторних травм говорили на тематичному семінарі-тренінгу 09:57

Людина, яка певний час перебувала в ворожому полоні, потребує як фізичної, так і психологічної реабілітації. Як допомогти їй адаптуватися, відновити психічне здоров’я та повернутися до цивільного життя – ключова тема сьогоднішнього семінару-тренінгу, що відбувся в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.

Кризова підтримка від ЮНІСЕФ для Чернігівщини 09:51

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із Головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Муніром Мамедзаде підписали Меморандум. Документ закріплює наміри партнерів підтримати соціально вразливі категорії населення у разі можливого настання надзвичайної ситуації в регіоні.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:48

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.

2 лютого: цей день в Україні і світі

2 лютого: цей день в Україні і світі 08:47

День 1440 Російська агресія - Day 1440 Russian aggression

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10

З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини