Чернігів продовжує співпрацю з GIZ. Підписано Меморандум, спрямований на посилення стійкості міста у сфері життєзабезпечення
Сьогодні, 25 березня, підписано Меморандум про взаєморозуміння між Чернігівською міською радою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Громаду Чернігова представляв в.о. міського голови Олександр Ломако, а GIZ – директор проєкту «Посилення стійкості міст у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні» Ерік Швайкхард.
Меморандум має сприяти покращенню фахових, інфраструктурних та інституціональних спроможностей громади у сферах сталого функціонування систем життєзабезпечення та критичної інфраструктури, забезпечення населення житлом та доступу до об’єктів соціальної інфраструктури.
– Хотів би висловити слова подяки народу Німеччини та постійній підтримці України, і політичній, і у відновленні. А також GIZ за ці проєкти, які вже реалізовані та будуть реалізовані в Чернігові, – сказав під час зустрічі Олександр Ломако. – Чернігів одне з міст, якому ворогом на початковому етапі війні завдано найбільших руйнувань. Воно потребує і відновлення, і розвитку. В умовах браку власних коштів і необхідності те, що у нас є, в першу чергу, направляти на підтримку ЗСУ, для нас є надзвичайно важливою співпраця з міжнародними партнерами.
GIZ – багаторічний парнер нашого міста. Завдяки його участі ще до початку повномасштабної російсько-української війни реалізовано проєкт тепломодернізації будівлі пологового будинку, а після 24 лютого 2022 року організація, наприклад, допомогла з будівництвом та устаткуванням для модульної лікарні, що на території міської лікарні №3, реконструкцією водопроводу по вул. Квітневій, відновленням школи №3 після ракетного удару рф 19 серпня 2022 року.
– Пане Еріку, у вашій особі хочу подякувати GIZ за те, що вірите у нас і продовжуєте бути надійним партнером Чернігова. Дякую, що ми сьогодні маємо можливість підписувати Меморандум, який, переконаний, стане основою реалізації нових проєктів, важливих для нашого міста, – звернувся до партнерів в.о. міського голови.
– Ми й надалі підтримуватимемо розвиток Чернігова. Це може бути не тільки технічна, але й частково соціальна допомога. Окрім фізичної роботи, наприклад, будівництва, ми пропонуємо наші консультаційні послуги, – говорить директор проєкту Ерік Швайкхард. – Фінансування буде надаватися десь на середньому рівні. Але згодом плануємо розширити діяльність і залучити більш коштовні проєкти.
Після підписання Меморандуму, було представлено стан справ у сферах тепло– та водопостачання міста, а також освіти. Крім того, конкретні проєкти, реалізація яких вплине на подальше функціонування важливих інфраструктурних об'єктів та стабільне забезпечення містян базовими послугами.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.