Перші десять родин ветеранів завершили активну фазу проєкту «Відновлення»
Учора перший набір проєкту «Відновлення», що є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», започаткованої першою леді України Оленою Зеленською, провів свою фінальну зустріч в такому форматі.
«Дякую за можливість почути один-одного», - каже дружина ветерана російсько-української війни Світлана. – «От просто сісти і поговорити. На це ніколи не вистачає часу, сил».
«Спокій… Можливість побути в колі своїх, а ще відкрито та зрозуміло поговорити про складне. Про те, від чого відмахуєшся, а воно все ж наздоганяє», - ділиться ветеран Сергій.
Партнером ОВА у цій ініціативі є Благодійний фонд «Карітас Чернігів».
Десять родин (дорослі та діти) протягом трьох місяців активно працювали над психоемоційним відновленням під пильним супроводом фахівців. Це були різні активності: бесіди, майстер-класи як в групах, так і індивідуально; як батьки і діти, так і за віком. Терапевтичний вплив мало і спілкування з природою. Зокрема цю частину програми реалізовували за сприяння або повної підтримки адміністрації парку природи «Беремицьке» та заміського комплексу «Dereville».
«Цей набір – стартовий і дуже відповідальний. Ми по ходу змінювали програму, підлаштовуючись під реальні потреби родин. Цей досвід дуже цінний і ми обов’язково використаємо його у подальшій роботі», - зауважила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Оксана Петренко.
Експертка проєкту, психологиня Інна Чистенко акцентує увагу на тому, що завдяки проєкту вдалося найголовніше - сформувати кістяк ком’юніті. Подальша ж мета – розбудовувати.
«Рівень відкритості родин як всередині, так і назовні, під час першої та фінальної зустрічі дуже відрізняється. Щирість була завжди, але її треба було витягнути на поверхню. Це вдалося», - зазначає отець Юрій, що представляє БФ «Карітас Чернігів». - «Проєкт розрахований на більшу кількість учасників. На жаль, поки – десять. Та я переконаний, принцип «рівний - рівному» спрацює краще будь-яких анонсів і найближчим часом ми зберемо чисельнішу групу».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.