У Чернігівській області діагноз “туберкульоз” у 2023 році встановлено 450 особам
24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія (паличка Коха).

В Україні діагностику та лікування туберкульозу покриває Програма медичних гарантій (ПМГ), для пацієнтів ці послуги є безоплатними. У ПМГ є два пакети, пов’язаних з цим інфекційним захворюванням. За пакетом “Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах” договір із Національною службою здоров’я України уклав 21 медичний заклад, це профільні протитуберкульозні або фтизіатричні центри. На Чернігівщині послуги надає Чернігівська обласна лікарня.
За лікування одного пацієнта у протитуберкульозному диспансері чи фтизіатричному центрі НСЗУ сплачує лікарні 49 620 грн. У цю суму входять діагностика, лабораторні дослідження, супровід і власне лікування. Після того, як у пацієнта перестає виділятися мікобактерія, він може продовжувати отримувати медичну допомогу на первинному рівні медичної допомоги та вести активне соціальне життя.
У Чернігівській області 2234 пацієнтів, яким встановлено діагноз “туберкульоз”, 450 дізналися про свою хворобу минулого року. Загалом в Україні 98773 осіб із виявленим захворюванням, 22 379 діагнозів встановлено у 2023 році.
“Пацієнти із встановленим діагнозом “туберкульоз” можуть звернутися до лікарні без направлення. В протитуберкульозному диспансері чи фтизіатричному центрі оглянуть пацієнта або пацієнтку та скерують подальший маршрут. Підставами для отримання лікування також є направлення сімейного або лікуючого лікаря та переведення з іншого медичного закладу”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
Безоплатні послуги в межах пакету “Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах”:
● консультування, амбулаторна та стаціонарна медична допомога;
● аналізи: від розгорнутого клінічного аналізу крові до різних типів досліджень мокротиння та інших зразків біологічного матеріалу;
● інструментальні обстеження: рентгенологічні (в тому числі КТ), ультразвукові, ендоскопічні (зокрема, бронхоскопія) та інші, відповідно до галузевих стандартів;
● розробка індивідуального плану лікування пацієнтам на амбулаторному та/або стаціонарному етапі з урахуванням їх супутніх захворювань, оцінка та формування прихильності пацієнтів до лікування, коригування плану лікування (в тому числі із залученням психолога та соціальних працівників);
● консультування психологами, лікарями-фтизіатрами та лікарями інших спеціальностей, зокрема, із застосуванням телемедичних технологій;
● призначення протитуберкульозної терапії та корекція лікування з урахуванням чутливості/резистентності мікроорганізмів до медикаментів тощо;
● визначення показань до госпіталізації пацієнтів та при необхідності госпіталізація;
● організація амбулаторного лікування для пацієнтів, у тому числі із залученням лікарів ПМД;
● моніторинг результатів ефективності та безпеки лікування пацієнта/пацієнтки та побічних реакцій на протитуберкульозні препарати;
● надання необхідної допомоги пацієнтам із ТБ мультидисциплінарною командою з питань медико-психологічного та соціального супроводу та ін.
За пакетом “Супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги” договори з НСЗУ мають 646 медичних закладів, з них 29 – на Чернігівщині. Знайти адреси цих лікарень можна на дашборді НСЗУ https://cutt.ly/Vw0X3APC або за номером контакт-центру НСЗУ 16-77.
Останні новини Чернігівщини
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.