Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 квітня, 22:10:00

У Чернігівській області діагноз “туберкульоз” у 2023 році встановлено 450 особам

25.03.2024   11:10Агенцiя

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія (паличка Коха).

В Україні діагностику та лікування туберкульозу покриває Програма медичних гарантій (ПМГ), для пацієнтів ці послуги є безоплатними. У ПМГ є два пакети, пов’язаних з цим інфекційним захворюванням. За пакетом “Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах” договір із Національною службою здоров’я України уклав 21 медичний заклад, це профільні протитуберкульозні або фтизіатричні центри. На Чернігівщині послуги надає  Чернігівська обласна лікарня.

За лікування одного пацієнта у протитуберкульозному диспансері чи фтизіатричному центрі НСЗУ сплачує лікарні 49 620 грн. У цю суму входять діагностика, лабораторні дослідження, супровід і власне лікування. Після того, як у пацієнта перестає виділятися мікобактерія, він може продовжувати отримувати медичну допомогу на первинному рівні медичної допомоги та вести активне соціальне життя.

У Чернігівській області 2234 пацієнтів, яким встановлено діагноз “туберкульоз”, 450 дізналися про свою хворобу минулого року. Загалом в Україні 98773 осіб із виявленим захворюванням, 22 379 діагнозів встановлено у 2023 році.

“Пацієнти із встановленим діагнозом “туберкульоз” можуть звернутися до лікарні без направлення. В протитуберкульозному диспансері чи фтизіатричному центрі оглянуть пацієнта або пацієнтку та скерують подальший маршрут. Підставами для отримання лікування також є направлення сімейного або лікуючого лікаря та  переведення з іншого медичного закладу”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Безоплатні послуги в межах пакету “Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах”:
●    консультування, амбулаторна та стаціонарна медична допомога;
●    аналізи: від розгорнутого клінічного аналізу крові до різних типів досліджень мокротиння та інших зразків біологічного матеріалу;
●    інструментальні обстеження: рентгенологічні (в тому числі КТ), ультразвукові, ендоскопічні (зокрема, бронхоскопія) та інші, відповідно до галузевих стандартів;
●    розробка індивідуального плану лікування пацієнтам на амбулаторному та/або стаціонарному етапі з урахуванням їх супутніх захворювань, оцінка та формування прихильності пацієнтів до лікування, коригування плану лікування (в тому числі із залученням психолога та соціальних працівників);
●    консультування психологами, лікарями-фтизіатрами та лікарями інших спеціальностей, зокрема, із застосуванням телемедичних технологій;
●    призначення протитуберкульозної терапії та корекція лікування з урахуванням чутливості/резистентності мікроорганізмів до медикаментів тощо;
●    визначення показань до госпіталізації пацієнтів та при необхідності госпіталізація;
●    організація амбулаторного лікування для пацієнтів, у тому числі із залученням лікарів ПМД;
●    моніторинг результатів ефективності та безпеки лікування пацієнта/пацієнтки та побічних реакцій на протитуберкульозні препарати;
●    надання необхідної допомоги пацієнтам із ТБ мультидисциплінарною командою з питань медико-психологічного та соціального супроводу та ін.

За пакетом “Супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги” договори з НСЗУ мають 646 медичних закладів, з них 29 – на Чернігівщині. Знайти адреси цих лікарень можна на дашборді НСЗУ https://cutt.ly/Vw0X3APC або за номером контакт-центру НСЗУ 16-77.
 

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

Презентація монографій, присвячених історії Батурина і Глухова 16:47

11 квітня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу «Краєзнавець» відбулася презентація монографій, присвячених історії двох столиць часів Гетьманщини – Батурина і Глухова.

 Поліція розслідує обставини підриву автомобіля у прикордонній громаді Чернігівського району

Поліція розслідує обставини підриву автомобіля у прикордонній громаді Чернігівського району 16:39

Сьогодні близько 6:40 ранку до поліції надійшло повідомлення про те, що на невідомому вибуховому пристрої підірвався автомобіль зі співробітниками РЕМ. Внаслідок вибуху двоє чоловіків зазнали поранень і були госпіталізовані.

На Чернігівщині поліцейські викрили учасника схеми, який за хабарі сприяв у визнанні ухилянтів непридатними до військової служби 16:37

Слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області повідомили фігуранту про підозру, а суд взяв його під варту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини