Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 квітня, 21:55:47

Результати голосування жителів Іванівської, Киїнської та Кіптівської громад щодо дизайну меморіальних об’єктів

22.03.2024   15:44Агенцiя

Стали відомі результати опитування жителів та жительок Іванівської, Киїнської та Кіптівської громад щодо дизайну меморіальних об’єктів.

 Вони будуть встановлені з метою вшанування пам’яті про події повномасштабного вторгнення росії на територію України та Чернігівщини.
Це опитування проводила команда ГО «Асоціація демократичного розвитку», спільно з ГО «Жінки за розвиток», ГО «Кіптівська жіноча спілка», ГО «Юстина» та ГО «Добро Тайм».

«Результати опитування виявилися наочним виявом громадянської активності та важливості вибору меморіальних об’єктів для їхнього спільного простору», ‒ розповіла Марія Меньок, голова ГО «Жінки за розвиток».
Нагадаємо, що взяти участь в опитуванні можна було із 9 по 29 лютого 2024 року. Мешканці заповнювали анкети як онлайн, так і паперові.

Кіптівська громада
У Кіптівській громаді взяли участь в опитуванні 142 особи, з яких 33 скористалися електронними анкетами, а 109 заповнили паперові.
За результатами голосування, переважна більшість (111 голосів) віддала свої голоси за встановлення книги на підставці як меморіального об’єкта. Дошка на підставці також мала певну підтримку (29 голосів), у той час як дошка на будівлі отримала лише 2 голоси.
«Навіть в мирний час різні проєкти викликали полярну реакцію. Хтось вважав це надзвичайно важливою справою, хтось ‒ не бачив в цьому сенсу. Під час повномасштабного вторгнення ще складніше, але всіх об’єднує одна перемога. У голосуванні активно брали участь жінки і підтримали ідею розгорнутої книги на підставці (біля 60%)» ‒ пояснила Ірина Дубик, членкиня ГО «Кіптівська жіноча спілка».

Киїнська громада
У Киїнській громаді проголосувало 147 осіб. Це найбільше число учасників серед усіх громад. 124 анкети були електронними, 23 паперовими.
За результатами голосування, 92 голоси були віддані за книгу на підставці, 39 за дошку на підставці та 16 за дошку на будівлі.

Іванівська громада
У Іванівській громаді 160 осіб взяли участь в обранні меморіального об’єкту. 31 особа використала електронні анкети, а 129 – паперові.
Переважна більшість голосів (146) була віддана за встановлення книги на підставці, ще 11 за дошку на підставці та 3 за дошку на будівлі.

«Результати опитування відображають широкий спектр думок та побажань громадян щодо вшанування пам’яті та створення меморіальних об’єктів. Також варто відзначити їхню активність у процесі голосування, що свідчить про високий рівень участі та зацікавленості у формуванні загального простору пам’яті», ‒ додала Ольга Вовченко, голова ГО «Юстина».
«У наших громадах вже висаджені кленові алеї, на яких будуть згодом встановлені меморіальні об’єкти за які проголосували люди. Важливо, що клени ‒ пам’ять про тих, хто пережили події повномасштабного вторгнення росії в Україну та будуть відбудовувати країну. Це буде простір, що не тільки вшановуватиме пам’ять, а й засвідчуватиме перемогу життя, незламність та жагу до волі», ‒ прокоментувала результати опитування Лідія Гартович, голова ГО «Добро Тайм».


Проєкт «Колективна памʼять про війну на Чернігівщині» відбувається/здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.
 

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

Презентація монографій, присвячених історії Батурина і Глухова 16:47

11 квітня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу «Краєзнавець» відбулася презентація монографій, присвячених історії двох столиць часів Гетьманщини – Батурина і Глухова.

 Поліція розслідує обставини підриву автомобіля у прикордонній громаді Чернігівського району

Поліція розслідує обставини підриву автомобіля у прикордонній громаді Чернігівського району 16:39

Сьогодні близько 6:40 ранку до поліції надійшло повідомлення про те, що на невідомому вибуховому пристрої підірвався автомобіль зі співробітниками РЕМ. Внаслідок вибуху двоє чоловіків зазнали поранень і були госпіталізовані.

На Чернігівщині поліцейські викрили учасника схеми, який за хабарі сприяв у визнанні ухилянтів непридатними до військової служби 16:37

Слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області повідомили фігуранту про підозру, а суд взяв його під варту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини