Чернігівці почали отримувати пільгові транспортні картки
Чернігівці, які мають право на пільговий проїзд, почали отримувати транспортні картки. Видають їх за цією ж адресою, що і приймають заяви на оформлення — у департаменті соціальної політики Чернігівської міської ради.
Прийом заявок на оформлення карток стартував 1 лютого та триватиме до 31 грудня 2024 року.
На фото ви бачите як виглядає пільгова транспортна картка: вказано ім'я, прізвище та по батькові власника, а на зворотній стороні — коротка інструкція з її використання.
Вони видаються безкоштовно, як і за умови закінчення терміну дії. Ці витрати на себе взяла «Чернігівська транспортна компанія». А от у випадку втрати картки, перевипуск здійснюватиметься вже за рахунок власника.
Пільгові транспортні картки дозволяють здійснювати необмежену кількість поїздок і видаються для реєстрації в системі.
— Уже більше 13 тисяч заявок надійшло від пенсіонерів, пільговиків, які звернулися до департаменту щодо отримання транспортної картки. Людина приходить до нас із паспортом, ідентифікаційним кодом, посвідченням, яке дає право на пільговий проїзд, та копіями всіх перелічених документів, і заповнює заяву. Процедура прийому документів не займає багато часу. При подачі заявки ми відразу інформуємо, коли потрібно прийти повторно і отримати готову картку, — розповідає директорка департаменту Ірина Марчук.
Видача карток пільговикам — продовження транспортної реформи і фінал запровадження електронної системи обліку та оплати за проїзд. Місту потрібно розуміти загальний обсяг пасажиропотоку, щоб коригувати рух транспорту, а також для точності відшкодування пільгових перевезень з бюджету Чернігівської міської тергромади.
Картками можна користуватися одразу після отримання. Разом з тим, протягом перехідного періоду (до кінця 2024 року) за всіма пільговиками зберігатиметься право безкоштовного проїзду у громадському транспорті — достатньо тільки показати пільгове посвідчення. З 2025 року для безкоштовного проїзду обов’язково потрібно буде мати, окрім посвідчення, ще й цю пільгову картку. Щоразу її необхідно прикладати до валідатора, аби поїздка була зареєстрована, а пасажир отримав квиток.
Детальніше про умови отримання цієї картки читайте тут
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Тепло сердець та черговий транш гуманітарної допомоги: на Чернігівщину завітали французькі волонтери 13:22
Днями до Чернігова прибула сорок друга двадцятитонна фура з гуманітарною допомогою, зібраною волонтерами із дружньої Франції.
Понад 3 мільйони гривень — на підтримку сімей з новонародженими у Чернігові 12:51
Одноразова матеріальна допомога при народженні дитини буде надана ще 105 чернігівкам, які зареєстровані у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат — 3 135 000 гривень.
Ніжинські поліцейські затримали підозрювану у вбивстві співмешканця 12:20
Поліцейські встановили, що між співмешканцями виник конфлікт під час спільного вживання алкогольних напоїв. У ході сварки 36-річна жінка ножем завдала потерпілому удар у груди, від якого чоловік помер на місті події.
У Чернігові створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб 11:49
10 листопада 2025 року виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб та затвердження Положення про неї.
Підбито проміжні підсумки реалізації Стратегії з безбар'єрності: Чернігівщина – у трійці лідерів 11:08
Наприкінці минулого тижня Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко провела у Бородянці виїзне засідання Ради безбар’єрності.