Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 06:27:07

Хвилина мовчання та покладання квітів: у Чернігові вшанували Героїв Небесної Сотні

20.02.2024   12:38Агенцiя

З хвилини мовчання розпочалась сьогоднішня загальноміська нарада. В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако, керівники структурних підрозділів, управлінь та підприємств ЧМР вшанували пам'ять всіх загиблих внаслідок російсько-української війни, зокрема Героїв Небесної Сотні — Днем пам'яті про яких встановлено 20 лютого.

    — Сьогодні День пам’яті Героїв Небесної Сотні. 10 років з дня масових розстрілів людей на Майдані. Це були жертва та подвиг. Перші жертви російсько-української війни. Тоді українці довели, що ніколи не допустимо у власному домі диктатури. Показали всьому світові гідність нашого народу, сміливість, готовність боротися за свої цінності. Вже тоді весь світ побачив, що ми не просто європейці — ми суперєвропейці! Такої сміливості ніде в Європі більше не лишилося. На жаль, мусимо доводити це вже 10 років.

    10 років тому, в лютому 2014-го, путінська росія розпочала війну проти нашого народу. Війна розпочалася на Майдані, коли за безпосередньої участі ФСБ та інших спецслужб, і консультантів, ставленик кремля янукович віддав наказ стріляти по мирним громадянам. На медальці, яку міністерство оборони росії запровадило після окупації Криму стоїть дата початку «операції». Це 20 лютого 2014 року. День розстрілу Небесної сотні на Майдані Незалежності в Києві. Саме тоді росія почала проти нас війну.

    Дякую всім, хто тримає фронт ці 10 років, які Україна протистоїть російським загарбникам. Залишаємось гідними своїх Героїв! Вічна пам‘ять всім, хто віддав життя за нашу Свободу, — сказав під час наради в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Після завершення загальноміської наради відбулося покладання квітів до стели Героїв Небесної Сотні.

День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» на знак пам’яті про громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави.

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від багатовекторності у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну – людські життя.

Цьогоріч вдесяте Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вдесяте в умовах війни з росією. Нині маємо десятки тисяч загиблих від російської зброї. Але щорічно 20 лютого згадуємо тих, які першими загинули за те, щоб Україна не зникла з мапи світу, щоб північний сусід не поглинув її. Імена Героїв Небесної Сотні стоять першими у мартирологу загиблих у російсько-українській війні. Адже сьогодні ми знаємо, що російська зброя була спрямована вперше проти громадян незалежної України не в лютому 2022 року, і навіть не навесні 2014, а у січні та лютому 2014 року, коли у середмісті Києва від вогнепальних поранень і газового отруєння гинули активісти Майдану.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Український інститут національної пам'яті

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.