Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 10:10:24

“Сіверські клейноди”: “Україна — це ми”

19.02.2024   20:33Агенцiя

Дню єдності українського народу присвятили свою концертну програму артисти Академічного ансамблю пісні і танцю “Сіверські клейноди” на чолі з Андрієм Лоєвцем. 16 лютого 2024 року проєкт “Україна — це ми” був презентований на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.

У 2022-му запровадження Дня єдності українського народу мало показати світу єдність українців на тлі військової загрози, посилити консолідацію суспільства, зміцнити його стійкість. Єдність — вимога до українства і після двох років війни.
“Які б ми не були різні, всіх нас об’єднує наша Україна. Бо ми – це Україна”, – підкреслюють клейнодівці. Програма “Україна — це ми”, в свою чергу, поєднала хореографічні, вокальні, інструментальні традиції різних регіонів держави. Значну її частину склали твори, що яскраво презентують традиційну музику Сіверщини. У проєкті були представлені як оригінальні авторські композиції, так і обробки народних творів, виконані у співзвучності з сучасними тенденціями в мистецтві — “Веселі, брате, часи настали”, “Синєє моречко”, “Буковинські награвання”, “Сіверські витребеньки”, “Ішла баба...”, “Мазури”, “Чорноморець”... Разом з ансамблем програму представила солістка філармонійного центру Світлана Примак.
Глядачі щирими оплесками дякували артистам за яскравий концерт.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини