СБУ викрила на Чернігівщині шахрая, який виманював у громадян гроші під приводом благодійної допомоги для ЗСУ
Співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією ліквідували чергову шахрайську схему виманювання грошей у громадян під виглядом благодійної допомоги для Збройних Сил України.
Організатором злочинної оборудки виявився 26-річний мешканець прикордонного населеного пункту, який зареєстрував у мережі «Facebook» фейкові сторінки й видурював гроші у громадян.
У такий спосіб шахрай вів в оману жінку, яка перебувала за кордоном. Зловмисник запевнив її, що служить в одному з підрозділів ЗСУ, який перебуває на передовій та потребує підтримки. Потерпіла організувала благодійний збір і переказала на банківські рахунки шахрая понад 1,5 мільйона гривень.
Отримані кошти зловмисник знімав з рахунків та використовував для задоволення власних потреб.
Завдяки оперативним діям співробітників СБУ шахрайську схему було ліквідовано, а фейкові сторінки заблоковано.
Під час обшуків за місцем проживання затриманого вилучено мобільний телефон та банківські картки із доказами злочинних дій.
Наразі фігуранту повідомлено про підозру за ч.3, ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. За рішенням суду йому обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Заходи з викриття зловмисника проводили співробітники СБУ Чернігівської області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.
Останні новини Чернігівщини
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.
Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56
22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.
Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54
Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.
Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52
Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.
Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51
У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.