Фіксувати та об’єктивно аналізувати: про «Прозорість і підзвітність» – на Раді громад області
Серед питань, що розглянули учасники сьогоднішнього засідання Ради територіальних громад області, – діяльність робочої групи «Прозорість і підзвітність», яка функціонує у Чернігівській ОВА з жовтня минулого року.
Нагадаємо, що її мета – контроль за належним використанням коштів, виділених з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, а також ефективним і доцільним витрачанням бюджетних коштів на всіх рівнях.
Загалом з жовтня до кінця 2023 року робоча група проаналізувала 1719 закупівель.
«Навіщо це: необхідно максимально фіксувати наявні негативні моменти, опрацьовувати кейси із такими закупівлями і доносити до людей об’єктивну інформацію», – наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.
Так, відділ з питань запобігання та виявлення корупції ОДА щотижнево аналізує закупівлі, що становлять або перевищують 100 тис. грн, у структурних підрозділах ОВА, громадах області, а також комунальних закладах обласного підпорядкування.
Приміром, Киселівська сільська рада провела тендер на послуги з видалення та обрізання дерев на території громади вартістю 8,3 тисячі гривень за одне дерево проти 3 тисяч на відповідні послуги у Деснянській громаді. Або ж реконструкція дитячого майданчика у Чернігові в кінці грудня за майже 280 тисяч гривень, коли погодні умови взагалі не сприяли проведенню робіт. До того ж Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради оголосило проведення закупівлі без використання електронної системи.
Є й позитивний досвід свідомого ставлення до своїх посадових обов’язків та ефективного витрачання бюджетних коштів. Приміром, відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Остерської міської ради оголосив тендер для заміни вікон у місцевій гімназії на майже 23 мільйони гривень. В результаті проведеного тендера обрано переможця торгів з такою ціновою пропозицією, яка дозволить громаді зекономити на роботах понад 12,7 мільйона гривень.
Зазначимо, що робоча група «Прозорість і підзвітність» відкрита до співпраці, працює електронна пошта prozorist@regadm.gov.ua, куди можна надсилати повідомлення про можливі корупційні чи пов’язані з корупцією випадки, які будуть обов’язково розглянуті.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.