Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 квітня, 21:11:55

Це фільчина грамота, — Олександр Ломако прокоментував результати аудиту Чернігівської міської ради

15.02.2024   11:07Агенцiя

Олександр Ломако під час загальноміської наради 13 лютого прокоментував результати фінансового аудиту Чернігівської міської ради.

Раніше в публічному просторі з'явилося повідомлення Державної аудиторської служби України про результати перевірки Чернігівської міської ради та виявлені «недоліки та порушення» на суму 2,3 млрд грн.

В.о. міського голови Чернігова під час наради прокоментував результати ревізії та проілюстрував конкретними прикладами з висновків аудиту, що ж, на думку ревізорів, є порушеннями та упущеними вигодами, що в сумі дало таку цифру.

— Це не аудит — це фільчина грамота, — перш за все зазначив в.о. міського голови під час наради. — Мета дуже проста — дискредитувати місцеву владу, залякати посадових осіб та дезінформувати суспільство. І вислужитися перед чиновниками з центру. Головний висновок, ми отримали під час війни феєричну пропозицію від аудиторів — вони нам пропонують продати всі землі в місті під зеленими насадженнями (Ялівщина, озеро Глушець) і підняти податки на землю бізнесу. Логічне питання — на кого працює цей аудит? Точно не на громаду, точно не на державу. Може на ворога він працює? Або відпрацьовує замовлення.

Ломако нагадав про скандал, який стався кілька місяців тому, який пов'язаний із блокуванням аудиторами роботи єдиного в країні виробника високоточної зброї і провів аналогію з результатами цієї перевірки як спробами паралізувати роботу міста.

Нижче наводимо кілька прикладів з того, що включено в результати аудиту та кваліфіковано як упущені вигоди, або є таким, на думку аудиторів, що може призвести до втрат активів, або є неефективною господарською діяльністю.

 
1. Податкові ставки на землю
Ревізори пропонують підняти розмір орендної плати за землю до 6%, а те, що це не було зроблено раніше, ввжають, призвело до втрат у розмірі 171 млн грн.
— Вони пропонують нам підняти податки на землю: взяли ставки по яким міська рада нараховує підприємцям плату за землю і сказали, що якщо б вони були вищими, на рівні, хоча б, 6% за досліджуваний період, то можна було б отримати ще 171 млн грн.
Це що, не шкідництво? Під час війни вони пропонують підприємствам, які лишилися в місті, працюють в цих складних умовах і створюють завтрашній день, підняти податки, щоб отримати у місто додаткові кошти, — говорить Ломако.

 
2. Реформування громадського транспорту
Програмою розвитку громадського транспорту загального користування на 2022-2024 рр. аудитори вважають не було досягнуто в повному обсязі визначеної мети, що свідчить про неефективне використання коштів у розмірі 15 млн грн на її реалізацію.
Зазначимо, що з 2022 року у місті перезапущено роботу громадського транспорту. Черніговом курсують виключно автобуси середньої та великої місткості, скрізь встановлені стаціонарні валідатори, а машини приїздять на зупинки за чітким графіком. Аби перевізники виконували поставлені містом умови, а водії не змагалися за пасажирів, то міською програмою передбачена компенсація за кілометр.
— Вони пишуть, що вся ця Програма — збитки бюджету, бо вона не досягла своєї мети. По-перше, вона ще не закінчилася і буде працювати далі. А по-друге, вона досягла своєї мети — тому що в місті з'явився нормальний транспорт, — зазначив Олександр Ломако.

3. Пільги на землю
На думку аудиту, через надання Чернігівською міською радою додаткових пільг зі сплати податків та зборів органам державної влади, місцевого самоврядування, комунальним підприємствам, військовим формуванням та мешканцям міста, бюджетом міста втрачено можливість отримати додаткові надходження на суму 38,9 млн грн.
— 4 млн грн на які ми надали пільг військовим частинам за землю, це вони пишуть збитки, а ще 15 млн надані за 1 грн пільгові приміщення органам державної влади, місцевого самоврядування, 25 млн — пільга комунальним підприємствам, які здійснюють управління житловими будинками. І ще, 635 тис. — пільги на земельний податок мешканцям міста, які отримали цю пільгу як субсидію, — пояснив Ломако.  

4. Медичне обладнання
Неефективною господарською діяльністю, за висновками ревізії, визначено видатки з міського бюджету на все медичне обладнання, яке закуповувалось для міських лікарень, включаючи кошти субвенції з держбюджету на соціально-економічний розвиток.
— Обладнання, яке ми купили за кошти міського бюджету в наші лікарні, щоб лікувати наших людей — ці горе-аудитори, вважають неефективним рішенням, — зазначає в.о. міського голови.

5. Податкова заборгованість
Упущеними вигодами аудитори визначають і заборгованість підприємців у розмірі 182 млн грн перед органами ДПС.
— За те, що податкова повиставляла підприємцям рахунки, а вони їх не сплатили. Я вибачаюсь, до чого тут місто та міська влада?, — каже в.о. міського голови.


Аналізуючи отримані результати аудиту, Олександр Ломако також перерахував серед переліку «порушень», крім вищезазначених, придбання трансформатора на ТЕЦ замість розбитого армією рф, облаштування спостережних пунктів для підвищення обороноздатності, встановлення дитячих майданчиків на яких відсутні наклеєні інвентаризаційні номери, а також можливі втрати у розмірі 807 млн грн від зелених зон: Ялівщини, озеро Глушець , урочище «Святе», міського парку.
    — Немає землі — нема збитків, виходить так? Пропонуєте продати?, — ставить питання в.о. очільника міста.
 

Пресслужба  Чернігівської міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

Презентація монографій, присвячених історії Батурина і Глухова 16:47

11 квітня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу «Краєзнавець» відбулася презентація монографій, присвячених історії двох столиць часів Гетьманщини – Батурина і Глухова.

 Поліція розслідує обставини підриву автомобіля у прикордонній громаді Чернігівського району

Поліція розслідує обставини підриву автомобіля у прикордонній громаді Чернігівського району 16:39

Сьогодні близько 6:40 ранку до поліції надійшло повідомлення про те, що на невідомому вибуховому пристрої підірвався автомобіль зі співробітниками РЕМ. Внаслідок вибуху двоє чоловіків зазнали поранень і були госпіталізовані.

На Чернігівщині поліцейські викрили учасника схеми, який за хабарі сприяв у визнанні ухилянтів непридатними до військової служби 16:37

Слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області повідомили фігуранту про підозру, а суд взяв його під варту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини