Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 09:53:24

Уклали договір – не пішли до суду: як батькам домовитись про аліментне забезпечення дитини

13.02.2024   18:24Агенцiя

Свідомо, практично та відповідально – слова, що найкраще характеризують такий правочин як «Договір про сплату аліментів».

Ця угода регламентована Сімейним кодексом України та є цивілізованою альтернативою батьківським суперечкампро фінансове майбутнє дитини, що іноді відбуваються у залі судових засідань.
Як зазначила Ірина СВИСТУН, начальниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції,домовленість між батьком та матір’ю стосується головного – розміру та строків надходження визначеногообсягу дитячих коштів. Окрім цього, в документі можна вписати інформацію про засоби забезпечення виконання аліментних зобов’язань, а саме неустойку (пеню). Повертаючись до розміру щомісячних надходжень, батьки вправі самостійно встановлювати їх межі, проте слід пам’ятати про мінімальний гарантований розмір аліментів. Так, сума грошей не може бути меншоюза законодавчо встановлену для дитини відповідного віку.
Договір про сплату аліментів складається у письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса. Для його отримання приватному чи державному нотаріусу слід подати:
•    заяву про вчинення виконавчого напису;
•    оригінал нотаріально посвідченого договору про сплату аліментів на дитину;
•    документи, що підтверджують безспірність заборгованості та встановлюють прострочення виконання зобов’язання.
Вже маючи виконавчий напис нотаріуса, можна звернутися до виконавчої служби про стягнення заборгованості по аліментним платежам.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини