Про стан справ на прикордонні Чернігівщини – з депутатом Німецького Бундестагу
У Чернігівській області завдяки німецьким партнерам реалізується низка проєктів, спрямованих не лише на відновлення пошкоджень, а й на подальший розвиток нашого регіону.
Так, область вже отримала модульні будиночки, техніку, обладнання, гуманітарну допомогу, діють проєкти для бізнесових кіл, розвиваються міжрегіональні зв’язки. Приміром, Ніжин та Чернігів мають по два міста-побратими у Німеччині, по одному – у Мени та Корюківки. Чернігівська РВА співпрацює з районом Зегеберг, а Чернігівська ОВА – з федеральною землею Мекленбург-Передня Померанія.
«Дуже важливо посилити Україну настільки, щоб вона знайшла своє місце в Європейському Союзі. Співпраця має відбуватися не тільки у військовій сфері. Адже і нам є чому повчитися у вас», – сказав депутат Німецького Бундестагу, голова німецько-української парламентської групи Робін Вагенер під час сьогоднішньої зустрічі з командою Чернігівської ОВА.
До слова, пан Вагенер – один із тих, хто лобіював швидке надання пакета військової допомоги Україні.
Начальник ОВА В’ячеслав Чаус коротко ознайомив делегатів із ситуацією на Чернігівщині з початку повномасштабного вторгнення, розповів про нагальні потреби та подякував усьому німецькому народу за підтримку.
«Щоразу під час зустрічі з іноземними партнерами я наголошую на взаємовигідній співпраці, зокрема у сфері економіки. Звісно, про інвестиції будемо говорити після нашої Перемоги. Але планувати можна вже сьогодні, – зауважив В’ячеслав Чаус. – Наразі маємо реагувати на виклики, пов’язані з війною. І тут без міжнародної підтримки не обійтися».
Говорили переважно про ситуацію в прикордонні: можливості евакуації цивільних, організацію освітнього процесу, оснащення мобільно-вогневих груп.
Розповідаючи про процес відновлення пошкоджених чи зруйнованих об’єктів, кількість яких вже перевищила 13,5 тисячі одиниць, В’ячеслав Чаус зазначив, що пріоритетним залишається житло громадян. Втім, триває відбудова й закладів освіти, медицини, захисних споруд. Є й об’єкти, які через дороговартісну відбудову донори ніяк не візьмуть у роботу. Серед них – приміщення Обласного молодіжного центру, яке й оглянули делегати в ході робочого візиту.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.